ye-logo.v1.2

У хмельницьких школах встановили контейнери для сортування сміття

Суспільство 4619
Контейнери встановили у хмельницьких школах
Контейнери встановили у хмельницьких школах. Фото: Ірини Олійник

Закупили 130 комплектів контейнерів.

На початку лютого у школах Хмельницького встановили нові комплекти контейнерів для сортування сміття. Як розповідає керівник проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький» Микола Ваврищук, тепер по три баки стоять на кожному поверсі навчальних закладів.

«За кошти міського бюджету закупили 130 комплектів контейнерів. Це нова хвиля сортування в міських школах, бо, фактично учні це роблять уже два роки. Але ми вирішили оновити їм інвентар, оскільки той вже зносився. Таким чином, започаткували нову хвилю. У школах вже не одна локація для сортування, а по три баки стоїть на кожному поверсі – для пластику, паперу і всього іншого», - каже Микола Васильович.

За його словами, окрім контейнерів, для шкіл розробили спеціальні плакати, де описано, як правильно сортувати. Допомагає пояснити механізм пес Гуфі. Микола Ваврищук, розповідає, що Гуфі має свій інстаграм-екаунт і дітлахи навіть надсилають йому повідомлення. Окрім того, серед шкіл оголосили конкурс на кращий ролик про сортування. Переможців буде нагороджувати Гуфі.

Біля контейнерів розмістили інформаційні плакати. Гуфі розповідає як правильно сортувати

«З кожної школи ми вибрали по два волонтери, вони пройшли коротке навчання, відвідали місцеве сміттєзвалище, де змогли оцінити рівень проблеми. Після цього вони повернулись у свої школи й там дають лекції по сортуванню. Хочемо, щоб діти розуміли - відходи треба сортувати, і поводження з ними має бути розумним», - ділиться керівник.

Микола Ваврищук додає, усі зібрані у контейнери відходи зі школи передаватимуть підприємцям, які займаються переробкою вторсировини. За сміття школа отримуватиме кошти, які може спрямувати на самоврядування. Оскільки об’єми відходів будуть не великі, то і кошти також не значні.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую