ye-logo.v1.2

Усі населені пункти на Славутчині мають власну символіку

Суспільство 6411
Усі громади Славутського району мають герби
Усі громади Славутського району мають герби

Славутський район є найбільшим в Україні, де геральдична мапа не має пробілів.

19 грудня 2013 року рішенням Крупецької сільської ради було завтерджено герб і прапор Крупця. 24 грудня 2019 року рішенням Ганнопільської сільської ради були завтерджені герби та прапори громади і п’яти сіл, що входять до складу Ганнопільської ОТГ. Між цими подіями – шість років, і за ці роки усі 79 сіл Славутського району отримали власну символіку.

І Славутчина стала найбільшим в Україні районом, де геральдична мапа не має пробілів.

Робота над створенням гербів тривала шість років, з 2013-го. Було складно, адже район немалий. Але разом з тим було й цікаво – величезна кількість нових знайомств і історій, дат і фотографій, легенд і храмів, спогадів старожилів і дитячих ідей, пошуки компромісів та суперечки. Депутати і голови сільрад зрозуміли, що проста на перший погляд картинка може акумулювати історію і події та передати її у майбутнє, стати візитівкою не просто маленького села, а малої батьківщини.

Так на гербі Крупця зображені Голубі озера і лебідь, Губельців — сироїжка-«губа», що дала назву селу, на гербі Варварівки — палац Барбари Сангушко, Голиків — горщики-близнята, Іванівки — іван-чай. Меч Архістратига Михаїла на мурованій стіні – символ першої кам’яної церкви не лише в Ганнополі, а і в райцентрі. Чаша з легенди про давній скарб — Хонякова, чотири муровані кути-хутори — села Кутки, корона над горою – символ чеського поселення Дідова Гора, арка моста Яблоновських і три хрести Свято-Дмитріївської церкви — Старого Кривина.... Усе це тепер історія, передана в майбутнє.

Герба села Берездів
Герб Берездівської ОТГ
Герб Дідової Гори
Герб Ганнопільської ОТГ
Герб Голиків
Герб села Хоровиця
Герб Гути
Герб Іванівки
Крупець має такий герб
Герб села Кутки
Герб Печиводів
Плоска має такий герб
Романіни - герб
Герб Шагової
Герб Цвітохи
Герб Улашанівки
Герб Веселенівки

Я вдячний тим, хто брав участь у створенні гребів, а особливо голові Крупецької громади Валерію Михалюку, з легкої руки якого все і почалося. А також голові Берездівської ОТГ, яка стала першою в Україні, де герби мають всі села і власне громада, Віктору. Васьківському, голові Улашанівської ОТГ Миколі Гизимчуку, Ганнопільської — Маргариті Медведюк. Рішення саме Ганнопільської сільської ради підвело риску під цією роботою. Дякую головам сільських рад, старостам, депутатам, жителям сіл, вчителям, священникам, дітям, дорослим і просто небайдужим, яким всі ці роки
було не все одно, які долучилися до намальованих ідей.

Валерій НАПИТКІН, член Національної спілки краєзнавців України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую