ye-logo.v1.2

З весільного бенкету – на лікарняні ліжка

Суспільство 1093

потрапили більше півсотні людей у Городку в результаті масового отруєння, причину якого встановити не можуть й досі

29 серпня, в одному з місцевих кафе, разом з молодятами Костянтином та Іриною, святкували весілля 110 гостей. Наступного дня до Хмельницької міської інфекційної лікарні та інфекційного відділення Городоцької районної лікарні почали поступати хворі з ознаками харчового отруєння.
«Весілля пройшло без жодних неприємностей, – розповідає наречений Костянтин, – але вже наступного ранку, коли ми прокинулися, моя дружина почала скаржитися на слабкість і нудоту. Через якийсь час приїхав мій батько і теж сказав, що йому зле. Ми вирішили, що він просто «гарно» відсвяткував і тому почувається кепсько». Занепокоєння відчули, коли до них зателефонували гості з Хмельницького. Вони повідомили, що лежать у лікарні з отруєнням. «Після того, як ми дізналися про отруєння, одразу ж почали телефонувати усім гостям і розпитували про їхнє самопочуття, – продовжує наречений, – майже всі скаржилися на підвищену температуру, нудоту і слабкість». Костянтин каже, що і сам почувався погано, але протягом дня їздив до гостей додому і завозив їх у лікарню. Того дня на лікарняних ліжках опинилося близько тридцяти людей, в тому числі батьки і самі молодята. Частина з них лікуються в районній лікарні, частина – в Хмельницькій інфекційній, а тим гостям, які прямували до Росії, довелося викликати карету швидкої допомоги одразу до потягів на різних станціях. Друзям з Польщі довелося відкласти повернення додому, адже один з них і досі на лікарняному ліжку. Загалом же, до лікарні потрапили майже шістдесят чоловік, каже Костянтин.
Одразу ж після того, як гості потрапили до лікарні, працівники районної і обласної санепідемстанцій навідалися до господарів свята додому і взяли для аналізів м’ясні страви, які залишалися вдома, і саме м'ясо, з якого їх готували. Взяли для перевірки продукти і в кафе. «Коли на початку тижня приїздили журналісти з центральних телеканалів, – розповідає Костянтин, – представники санітарної інспекції сказали, що в салатах і відбивних, які були приготовлені в кафе, виявили сальмонельоз. Згодом сказали моїй тещі, щоб вона «взяла все на себе, бо так буде краще для всіх». Коли ж вона не погодилася, через деякий час нам повідомили, що інфекцію виявили і в стравах, які були приготовлені з нашого м’яса. Хоча, жодних результатів аналізів нам не те що не дали, а й навіть не показали».  
Станом на 6 вересня головний санітарний лікар району Олег Попович сказав: «Ситуація не змінилася, а точної причини отруєння назвати не можу». Господарі весілля готують позов до суду. Якщо їм, звичайно, вдасться отримати на руки довідку з результатами аналізів. На питання, чи не намагалися вони владнати справу, як-то кажуть «мирним шляхом», відповідають: «Власники закладу вчинили не по-людськи. Коли почали надходити скарги, вони жодного разу не поцікавилися ні станом здоров’я, ні причинами, та й навіть не намагалися якось владнати все, а одразу почали «обробляти» санітарну інспекцію».
Коли номер готувався до друку, майже всіх хворих виписали з лікарні, але попереду в них ще курс лікування.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую