ye-logo.v1.2

Медики розповіли, хто і скільки отримав із обіцяної 300-відсоткової доплати

Суспільство 3640 1
Медики отримали доплати, але значно менше, аніж їм обіцяли
Медики отримали доплати, але значно менше, аніж їм обіцяли. Фото: shutterstock.com

Українським медикам ще наприкінці березня пообіцяли заплатити 300% окладу за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19.

Після озвученої Урядом обіцянки виплатити медикам 300-відсоткову надбавку, портал «Слово і діло» порахував, що медперсонал – лікарі, медичні сестри, санітарки – які безпосередньо, або побічно зайняті ліквідацією епідемії та лікуванням хворих на COVID-19, мають додатково отримати від 200 до 300% до зарплати. Відтак, суми мали би бути від 5 000 для молодших сестер, господинь, водіїв, до понад 11 000 гривень для лікарів.

За словами Оксани Піддубної головної лікарки Хмельницької інфекційної лікарні, яку визначено базовою для лікування хворих на COVID-19, доплати працівники медзакладу отримали днями, але лише за березень.

«На сьогодні наш медперсонал, а це і лікарі, і молодший, і середній отримали 300 відсотків за фактично відпрацьований час, а не три оклади, за березень. Це 62 особи, медпрацівники, які були безпосередньо у цих боксах і надавали допомогу», – каже Оксана Вікторівна.

За її словами, ці 62 працівники отримали невеликі суми.

«Якщо детально, то приблизно по 600 гривень отримали санітарки, від 1500 до 1800 гривень нарахували для середнього медичного персоналу і лікарі – біля 2 000 гривень», – повідомила лікарка.

До теми: Усі пацієнти в інфекційній лікарні з діагнозом COVID-19 мають двобічну пневмонію – Оксана Піддубна

Варто зазначити, що у Міністерстві охорони здоров’я пояснили, що всі гроші були перераховані в регіони, включно з урахуванням доплат у 300%.

Як пояснив Міністр Максим Степанов, здебільшого місцева влада рахувала доплати не від окладу, а від відпрацьованого часу, використовуючи не постанову Кабінету Міністрів, а рішення Міністерства соціальної політики від 2003 року. Тому, навіть маючи гроші для виплат, регіональна влада не змогла здійснити необхідні доплати лікарям, котрі працюють з хворими на COVID-19.

Натомість Володимир Зеленський вчора 7 травня заявив, що це тягнеться надто довго.

"Якщо місцева влада не може впоратися з нарахуванням обіцяних і справедливих доплат, треба шукати, хто нестиме відповідальність", - йдеться на сайті Президента.

Заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш сьогодні під час брифінгу зазначив, що при розрахунку надбавки медперсоналу керувалися справді наказом Мінсоцполітики, але чиновники уже звернулися до Міністерства охорони здоров’я про внесення змін до Наказу, щодо порядку виплат так, як і обіцяв Уряд. Він також додав, що на доплати мають також право медпрацівники, які лікували хворих на пневмонію і в яких згодом виявили COVID-19. 

До теми: У міській раді розповіли, скільки та хто з медиків отримає надбавку до зарплати

Коментарі:

Віталій Українець 07.05.2020 16:48

які доплати від уряду жартівників та клоунів можна чекати? все вірно тільки жалюгідні подачки!

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую