ye-logo.v1.2

Запаси крові закінчуються: у Хмельницькому поменшало донорів через карантин

Суспільство 2269
Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам - 4 разів на рік. Фото: з архіву
Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам - 4 разів на рік. Фото: з архіву

Кількість охочих поділитися своєю кров'ю зменшилася вдвічі.

Кількість донорів від початку карантину у Хмельницькому зменшилася вдвічі. Якщо раніше тут щодня приймали до 70 людей, які хотіли поділитися своєю кров’ю, то нині їх близько 30.

«Донори бояться заражень, зрозуміло - людський фактор. Ще до карантину, коли до нас приходило до 70 осіб, крові не завжди вистачало. Нині – й годі говорити. Запаси закінчуються. У великій потребі є кров групи 1 та 2 з резусом «плюс» та всі чотири групи з резусом «мінус», - розповіла сайту «Є» головна медсестра КНП «Хмельницький обласний центр служби крові» Леся Будус.

Медик каже, що найчастіше до Центру приходять люди, яких запросили родичі пацієнтів, які потребують кров. Однак, свідомих громадян, які хочуть поділитися своєю кров’ю, теж вистачає.

«Найчастіше крові потребують жінки після пологів, люди, які отримали опіки або постраждалі в ДТП. Також кров надається хворим з гематологічними хворобами. Саме тому, кров завжди має бути в наявності», - каже Леся Будус.

Усі хто бажає стати донором може звернутися за адресою: Хмельницький, вулиця Григорія Сковороди, 29 (з понеділка по п’ятницю з - 8:00 до 13:00).

Леся Будус додає, що у зв’язку з карантином, на вході у Центр у всіх донорів вимірюють температуру і лише тоді особи потрапляють у приміщення.

«Спочатку відвідувачі йдуть у гардероб та одягають бахіли. Потім вони заповняють картку донора, здають кров для визначення рівня гемоглобіну та резуса-фактора і відвідують терапевта, який вимірює тиск та визначає кількість крові, яку можу здати донор. Далі особа йде пити солодкий чай з печивом, а потім й на саму процедуру. Час здачі крові становить приблизно 15-20 хвилин. Після процедури усі донори отримують по 80 гривень та довідку звільнення від роботи на один день», - додає Леся Будус.

Перед здачею крові у Центрі усіх донорів пригощають солодким чаєм та печивом.

Як підготуватися до здачі крові

Медик зазначає, що донором крові може бути здорова людина віком від 18 років та вагою від 50 кілограмів - інакше забір крові може бути небезпечним для здоров’я.

Підготовка до донорства крові не є складною. Щоби вберегти своє здоров’я і здоров’я людини, якій знадобиться ваша кров, дотримуйтесь кількох правил:

• За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
• Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
• Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
• Обов’язково виспіться і з’їжте сніданок.
• Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
• Не паліть за 2 години до донації.

Що робити після здачі крові

• Відпочиньте протягом 10 хвилин.
• Протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якою брали кров.
• Старайтесь уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин.
• Не вживайте алкогольні напої раніше ніж через 8 годин.
• Намагайтесь часто та регулярно харчуватися протягом двох діб.
• Вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб.
• Приходьте ще раз здати кров через відновний термін: після здачі крові повинно пройти не менше 60 днів, перш ніж донор зможе знову здавати кров.
• Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам - 4 разів на рік.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую