ye-logo.v1.2

Без багатолюдних зібрань: як хмельничани відзначили День пам’яті та примирення

Суспільство 2756
Сьогодні згадують пам
Сьогодні згадують пам'ять мільйонів втрачених життів у роки Другої світової війни. Фото: автора

Саме цього дня 1945 року Німеччина підписала акт про капітуляцію.

Восьмого травня у світі відзначають День пам'яті та примирення, згадуючи жертв Другої світової війни. Цього дня по всій Україні, як і в багатьох інших державах, люди несуть квіти до меморіалів, аби вшанувати подвиг минулих поколінь та віддати честь загиблим героям.

Цьогоріч у зв’язку з карантином на травневі свята масових заходів в Україні не проводять. Тому без багатолюдних зібрань, урочистої програми, пам’ятних концертів та промов перед публікою, але з квітами у руках та подякою в серці, люди несуть квіти до підніжжя пам’ятників. Хмельничани пам’ять жертв Другої світової війни сьогодні вшанували на військовому кладовищі. Там представники місцевої влади та держаних структур поклали квіти і вінки до меморіального комплексу.

Меморіальні заходи пройшли на військовому кладовищі.
Представники влади і державних структур прийшли вшанувати жертв Другої світової війни.
Цьогоріч без багатолюдних зібрань.
Хмельничани поклали квіти до меморіальних комплексів.
На меморіальні заходи прийшло також двоє ветеран.

Серед тих, хто прийшов сьогодні на кладовище, було й двоє учасників Другої світової війни. Один з них - 94-річний єдиний в області кавалер чотирьох медалей «За відвагу» Григорій Атаманюк.

Ветеран згадує, коли почалася війна, йому було лише 15 років. Малого, ростом 156 сантиметрів, його не хотіли брати у військо. Але наполегливість юнака взяла гору, й всі роки на фронті Григорій був розвідником.

А починалися бойові дії для Григорія Атаманюка разом з партизанами на рідній Віньковеччині. У селі під час окупації вони врятували людей, яких відправляли на примусові роботи остарбайтерами. Воювали у лісах, мали підпільну організацію, потім партизанський загін. З приходом фронту Григорій Сергійович влився у діючу армію і дійшов до Берліна.

Григорій Атаманюк воював з 15 років
Ветеран працював розвідником на фронті.

«Мене не хотіли брати в армію. Казали: «Ти малий, рости». А я говорив, що хочу йти. Я на фронті пробув весь час розвідником. У тилу розвідника був 9 разів. Ми пройшли Польщу. На підступах до Берліну були три лінії оборони. Коли ми дійшли до Рейхстагу, я залишив там свій підпис: «Я, Атаманюк Григорій Сергійович, прийшов з Кам’янець-Подільської області Віньковецького району, щоб Німеччина більше до нас з війною не ходила», - розказує ветеран.

Сьогодні, згадуючи важкі роки війни, Григорій Атаманюк розповідає – тоді всі подільські люди боролися, щоб сьогодні молодь не знала таких страшних часів.

Замість масових святкових заходів цього року ветеранів відзначають індивідуально. За словами міського голови Олександра Симчишина, з привітаннями об’їдуть кожного учасника Другої світової війни.

Хмельничани сьогодні вшановують пам'ять жертв Другої світової війни.
День пам'яті та примирення в Україні відзначають з 2015 року.

«У нас залишилася зовсім невелика кількість учасників Другої світової війни – всього 86. Ми їм традиційно забезпечили виплату матеріальної допомоги, а також продовольчий набір. Крім того, вони отримали виплату через соціальний захист. Частину ветеранів ми об’їхали, частину сьогодні ще об’їдемо, вшануємо їхній подвиг і їхню діяльність в часи війни», - сказав Олександр Сергійович.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую