ye-logo.v1.2

На Ізяславщині село потерпає від ненажерливої гусені

Суспільство 2797
На село наклали карантинні обмеження
На село наклали карантинні обмеження. Фото: Ізяславська РДА

Шкідник може пошкоджувати понад 200 видів рослин.

На Ізяславщині через появу ненажерливої гусені наклали карантинні заходи на село Бейзими. Про це сайту «Є» розповіли в Ізяславському районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. Додають, що цей шкідник - американський білий метелик. Він може пошкоджувати понад 200 видів рослин, об'їдаючи листя та утворюючи гнізда з павутини. Особливо полюбляє гусінь ясен, шовковицю, горіхи. Також пошкоджує яблуні, груші, сливи.

«Вогнища шкідника, які ми виявили, на щастя, не надто великі. Однак на село наклали карантинні обмеження, щоб попередити поширення метелика та локалізувати проблему. Наразі в селі проводимо фітосанітарні заходи, зрізуємо пошкоджене гілля та спалюємо. Рятувальну службу поки не залучаємо, адже, сподіваємося, що знищення шкідника поки обійдеться без застосування хімічних засобів», - розповіла фітосанітарний інспектор Людмила Свіровська.

Додає, що американський білий метелик швидко розмножуються. До прикладу, цього літа це вже друга генерація шкідника. А за сприятливих погодних умов може бути ще й третя. Раніше на Ізяславщині вогнища гусені фіксували в 2006 році біля села Сахнівці.

Гусінь може пошкоджувати понад 200 видів рослин, об'їдаючи листя та утворюючи гнізда з павутини. Фото: ілюстративне eternallygreen.com

«Тоді на село також накладали карантин. Але американський метелик не переживає суворих зим. Тож після морозів навесні і впродовж декількох років ми гнізд цього шкідника тут більше не виявляли. Ймовірно, що цього разу метелик на Ізяславщину міг потрапити з транспортом і зі Старокостянтинівщини, де торік фіксували вогнища. А відносно тепла зима сприяла поширенню цього шкідника», - каже Людмила Свіровська.

Нагадаємо, торік від нашестя американського білого метелика потерпала Городоччина та Старокостянтинівщина.

Щодо методів боротьби зі шкідником, то спеціалісти зазначають, що в населеному пункті, де це явище спостерігається масово, обробляти усе «хімією» небезпечно для здоров’я людей. Тому уражені гніздами гусені гілки рекомендується зрізати і спалювати і спеціально відведених місцях. Також варто дотримуватися агротехнологій, які попереджають поширення шкідника: обкопувати дерева, робити ловчі пояси для комах, зрізати уражене шкідником гілля, робити сезонне обприскування плодових дерев від шкідників.

Поширення шкідника на території Хмельниччини відбулося через зміну клімату. Фото: Ізяславська РДА

Раніше у Головному управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області розповідали, що поширення шкідника на території Хмельниччини відбулося через зміну клімату. Вперше його зафіксували ще в 90-х роках минулого століття на півдні Кам’янець-Подільського району. Але явище не було масовим і локальні вогнища шкідника вдавалося знищувати. Нині ж, через високі температури влітку та не надто морозні зими метелик поширюється територією.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую