ye-logo.v1.2

ЗНО-2011: ключові моменти

Суспільство 5425
Фото: Батьківщина

П'ятнадцять питань найбільш поширених серед абітурієнтів та відповіді на них

1. Як підготуватися до ЗНО 2011 за 2 тижні? 
Читати всі підручники і ходити на курси, або до репетитора вже явно ніколи. Тому постарайтеся потренуватися здавати самі тести ЗНО. Зробити це можна, наприклад, за допомогою програми "Тестодром" (тести минулих років), або за тестами, які були на пробному тестуванні у 2011 році (математика, історія України, англійська мова, українська мова та література). Візьміть секундомір і спробуйте за допомогою нього визначити, за скільки Ви проходите той чи інший тест? Постарайтеся вкластися у відведений час. Не нервуйте - це доля тих, хто готувався весь рік і тепер вже багато чого знає. Такі хлопці, зазвичай нервують тому, що їм здається, що вивчили вони всі, крім того, що буде потрібно. Оцінка ЗНО - відносна. Вона залежить не стільки від того, як Ви знаєте предмет, скільки від того, наскільки його знають (або не знають) інші. І ще - від того, як Ви вмієте проходити тести. Головне у підготовці і на самому тесті - не нервувати. Пройшли пробні або онлайн тести - подивилися правильні відповіді - визначили "слабкі місця" - почитали підручник-знайшли відповіді. На наступний день повторили.
Весь тест пройшли без помилок? Знайдіть в Інтернеті інший (тільки платити за його проходження я б не став). При проходження тесту - подумайте, чому питання сформульовано саме так? Спробуйте відповісти на нього, не дивлячись на варіанти відповідей.

2. Де отримати запрошення на ЗНО?
Запрошення на ЗНО повинно Вам прийти по пошті на ту адресу, яку Ви вказали при реєстрації на ЗНО. Якщо не прийшло - на сайті "Тестпортал" є Ваша персональна сторінка. Заходьте і роздруковуєте.

3. Чи можна ще зареєструватися на ЗНО?
Реєстрація на ЗНО 2011 була до 28 лютого 2011 року. Для тих, хто не встиг (з об'єктивних причин) зареєструватися - до 20 березня. Так що у ЗНО 2011 ті, хто до 20 березня не зареєструвалися, участі вже прийняти не зможуть.

4. Якщо я не потрапив на тест ЗНО, чи можна буде здати його пізніше?
Так. Для тих, хто з об'єктивних причин не потрапив на тест, в Україні організована додаткова сесія.

Терміни тестів ЗНО 2011 (додаткова сесія):
Російська мова - 27 червня;
Українська мова та література - 29 червня;
Математика - 30 червня;
Іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська) - 1 липня;
Біологія - 1 липня;
Історія України - 4 липня;
Фізика - 4 липня;
Географія - 5 липня;
Хімія - 5 липня.

5. Якщо я зареєструвався на 5 тестів, а здавати збираюся тільки 3, це не вплине на мій вступ?
Здача ЗНО в Україну - справа безкоштовна і добровільна для здають. Для вступу до вузів України Вам досить 3-х (іноді 2-х) тестів. На решту Ви, швидше за все реєструвалися "для підстраховки". Якщо Ви в приймальну комісію принесете сертифікат з потрібними тестами, на решту ніхто уваги звертати не буде. Але, я б рекомендував, все-таки, здати і їх. А раптом саме ці тести знадобляться Вам для вступу "в останній момент", коли Ви різко "змініть мрію"? Так що: не вплине, але краще - здайте.

6. Чи можу я подавати документи через Інтернет?
МОНМСУ стверджує, що, як мінімум, заяву на вступ, Ви зможете подати за допомогою програми "Електронний вступ" (як запевняють чиновники, 1 липня вже можна буде свої заяви розсилати. Зараз там тільки відеоролик про програму, що завантажується автоматично).
7. Як краще подавати документи - особисто, або через Інтернет?
Мені здається, що в 2011 році оптимальною буде форма поєднання електронного та традиційного надходження за наступним принципом: у ті вузи, в які Ви хочете більше всього - документи завези особисто. А в решту - можна скористатися системою електронної подачі заяв.

8. Якщо я закінчив школу в 2007 році, мені можна не здавати ЗНО?
Так, можна. Випускники, що мають атестат про повну середню освіту, отриманий в 2007 році або раніше, можуть, замість тестів ЗНО, здавати вступні іспити у вузі. Тільки врахуйте, що якщо Ви збираєтеся здавати іспити, то термін подачі заяв у вузах менше, ніж при подачі документів з сертифікатом ЗНО.

9. Чи можна поступати за сертифікатами ЗНО минулих років?
Так, для вступу можна використовувати сертифікати ЗНО, отримані у 2008, 2009, 2010 або 2011 році. Сертифікати ЗНО, отримані у 2007 році, використовувати для вступу не можна.
Дивіться тільки, щоб тести підходили для вступу на обраний напрям підготовки.

10. Чи можна поєднувати сертифікати ЗНО різних років?
Так, можна. Причому, якщо у Вас є оцінки з одного і того ж тесту, отримані в різні роки, приймальна комісія вузу (або система "Електронний вступ") повинні будуть вибрати більший результат.

11. Якщо я закінчив технікум, чи потрібно мені ЗНО для вступу?
Якщо Ви плануєте продовжувати навчання по своєму (чи суміжному) напрямку підготовки, то, відповідно до отриманого диплому молодшого спеціаліста, можете претендувати на старші курси (другий, третій). Ця схема, наскільки мені відомо, не діє в мед. вузах. Якщо ж Ви вирішили кардинально змінити напрям підготовки і будете вступати на перший курс бакалаврату - ЗНО буде необхідно. Хоча, якщо атестат про повну середню освіту у Вас отриманий в 2007 році або раніше - можете, замість ЗНО, здавати вступні іспити.

12. У мене вже є диплом бакалавра - мені ЗНО здавати?
ЗНО необхідно здавати тим, хто вступає на перший курс бакалаврату і закінчив школу в 2008 році чи пізніше. Якщо Ви продовжуєте навчання для отримання спеціаліста або магістра - ЗНО не треба. Якщо ж ще раз йдете на перший курс бакалаврату-можете, замість ЗНО, здавати вступні іспити, якщо атестат про повну середню освіту у Вас отриманий в 2007 році або раніше.

13. Якщо громадянин України закінчив школу за кордоном, чи потрібно йому ЗНО?
Ні, він може надходити за вступними іспитами. І якщо він не атестований з української мови та літератури - буде здавати той, за яким оцінка є і в приймальні комісії обраного ВНЗ є фахівці, які такий іспит можуть прийняти (наприклад, російська, англійська ...).

14. Чи потрібно робити кілька медичних довідок, якщо подавати документи в кілька вузів?
Ні. Досить однієї довідки. Просто зробіть з неї копії, уточніть в приймальній комісії, чи потрібно їх завіряти нотаріально або вуз запевнить своєю печаткою, і - все. Так само можна вчинити і з сертифікатом ЗНО, і атестатом про повну середню освіту.

15. Я не здав ЗНО 2011. Що робити?
Не панікувати. Життя не скінчилося, просто трішки ускладнилася. Сонце завтра все одно зійде і новий день буде. Можна спробувати вступати на перший курс коледжу на підставі свідоцтва про базову середню освіту. Вчитися 3-4 роки, отримати диплом молодшого спеціаліста та продовжити навчання в університеті на старших курсах.
 

За матеріалами ukped.com

 

Коментарі:

Ірина Макар 24.06.2011 00:30

Щодо першого питання,то я почула про електронний вступ нещодавно і не знаю чи так можна реєструватися у всіх заклаладах України.Хотіла би порадитися ,як краще і що більше дає гарантій?А щодо другого питання,то я цього року закінчила навчання у музичному училищі ,яке дає "молодшого спеціаліста"(2-й рівень акридитації(тобто я не буду мати навіть бакалавра.там я мала пари з історії,англійської,української і т.д.Я питаю,чи можу я подавати пакет документів разом з дипломом училища(мета:там у мене вищі оцінки з тих предметів ніж у атестаті),чи тут потрібен лише атестат?З нетерпінням чекаю на відповідь.дякую))  

Костянтин Чабала 24.05.2011 12:56

Дякую, вже поставили ;)

Костянтин Чабала 24.05.2011 12:55

Доброго дня, шановні читачі! Помітив я у цьому матеріалі маленьку помилку, на яку хочу вказати Вам та редакції. А саме: Я дуже рекомендував би Вам порівняти цей матеріал шановного автора Ігоря Мазури з матеріалами: "Как подготовиться к ЗНО 2011 за две недели и другие вопросы" на блозі "Высшее образование и не только" http://chabala.com.ua/?p=1687 та "Вступна компанія - 2011: Питання-відповіді для тих хто поступає" на "Освітньому порталі" у перекладі Ярослави Коваленко на http://www.osvita.org.ua/articles/708.html Особливу увагу я б радив звернути на дати виходу матеріалів. У зв’язку з цим, дуже прошу шановну редакцію поставити посилання на один із вказаних матеріалів.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую