ye-logo.v1.2

Апеляційний суд виправдав водія, якого у Славуті оштрафували за порушення карантину

Суспільство 2721
Адвокат обвинуваченого переконував суд, що його клієнт не порушував карантинних заходів
Адвокат обвинуваченого переконував суд, що його клієнт не порушував карантинних заходів. Фото: ілюстративне pixabay.com

Суд першої інстанції постановив стягнути з чоловіка 17 тисяч гривень, бо він не ідентифікував пасажирів.

Нещодавно Хмельницький апеляційний суд постановив закрити справу проти водія автобуса «Mercedes Benz Sprinter», який здійснював регулярні пасажирські перевезення. Про це свідчить постанова органу правосуддя від 14 серпня.

Згідно з її текстом, 30 червня Славутський міськрайонний суд притягнув водія до відповідальності за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей). Тоді вирішили оштрафувати його на 17 тисяч гривень, а також стягнути понад 420 гривень судового збору.

«Правопорушення поліціянти зафіксували 3 червня о 06:20 у Славуті на території місцевого автовокзалу. Водій автобуса «Mercedes Benz Sprinter» здійснював перевезення за маршрутом Варшава-Хмельницький, але він не проводив ідентифікацію своїх пасажирів. Таким чином він порушив вимоги постанов Кабміну та обласної комісії з ТЕБ і НС», — йдеться у постанові суду з посиланням на обвинувачення.

Однак оштрафований водій не погодився з таким рішенням. Тому невдовзі його адвокат подав апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду. Він пояснив, що ні правоохоронці, ні Славутський міськрайонний суд не встановили докази, які підтверджують провину водія.

«Теза, що він під час перевезення не здійснював ідентифікацію пасажирів, не відповідає фактичним обставинам. Водій складав список, записуючи прізвища та номери мобільних телефонів пасажирів. У його розумінні цього було достатньо для ідентифікації особи. Крім того, в нормативно-правових актах, які регламентують здійснення перевезень, немає визначення «ідентифікація пасажирів» та ніде не зазначено, яким чином вона повинна проводитись», — наводиться позиція адвоката.

Також захисник водія стверджував, що у складеному протоколі наводиться невірне посилання на постанову обласної комісії з ТЕБ і НС. Крім того, його клієнт не здійснював нелегальних перевезень.

Зрештою Хмельницький апеляційний суд став на бік водія. Він вирішив скасувати постанову Славутського міськрайонного суду й закрити справу через відсутність складу адміністративного правопорушення. Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно. Воно є остаточною й оскарженню не підлягає.

Читайте також: Справа Софії Чорнобай: чому перенесли суд над учасником смертельної аварії

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую