ye-logo.v1.2

Нові правила запровадження карантину: уряд вирішив долучити регіони

Суспільство 3921
Нову постанова впродовж дня можуть ще доопрацювати
Нову постанова впродовж дня можуть ще доопрацювати. Фото: ілюстративне pixabay.com

Карантинні обмеження для «червоних» зон мають спільно приймати державна та регіональні комісії.

Сьогодні, 16 вересня, урядовці проголосували за зміни до постанови щодо протидії COVID-19. Новації торкнулися карантинних обмежень у різних «кольорових» зонах епідеміологічної небезпеки. Наприклад, перевезення пасажирів у громадському транспорті та роботи закладів освіти. Крім того, урядовці вирішили, що запровадження найбільш жорсткого «червоного» рівня спільно прийматимуть державна та регіональні комісії з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій.

За словами міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки встановлюватимуть спільним рішенням державної та регіональної комісій з ТЕБ і НС (наразі усі «кольорові» рівні запроваджує виключно державна комісія — авт.). Його запроваджуватимуть з кількох причин. По-перше, у разі завантаження понад 75 відсотків ліжок у лікарнях регіону впродовж п’яти днів поспіль. По-друге, якщо в регіоні впродовж 14 днів на сто тисяч населення буде зафіксоване перевищення середнього по Україні рівня захворюваності на COVID-19 у понад п’ять разів.

Карантинні обмеження для «червоної» зони теж мають визначати спільним рішенням державної та регіональної комісій з ТЕБ і НС. Під час цього вони ґрунтуватимуться на визначений урядовою постановою перелік протиепідеміологічних заходів.

«Це може бути одномоментне закриття всіх сфер або поступове обмеження певних сфер, які у конкретному регіоні спричиняють спалахи хвороби», — заявив Максим Степанов.

Новації щодо відвідування закладів освіти

Кабмін також запровадив зміни щодо роботи усіх видів навчальних закладів у різних зонах епідеміологічної небезпеки. За словами Максима Степанова, у населених пунктах їх повністю можуть закрити лише у «червоній» зоні. Однак таке рішення повинні спільно прийняти державна та місцева комісії з ТЕБ і НС.

Втім, певні освітні заклади заборонять відвідувати й у «зеленій», «жовтій» та «помаранчевій» зонах епідеміологічної небезпеки. Для цього потрібно, щоб на самоізоляцію через контакт з пацієнтом хворим на коронавірус відправлено понад 50 відсотків класів.

Часткове скасування обмеження кількості пасажирів: новації для «помаранчевої» зони

У регіонах, в яких запроваджено «помаранчевий рівень», більше не вимагатимуть обмеження заповненості громадського транспорту на 50 відсотків. Однак у ньому й надалі можна перевозити лише «сидячих» пасажирів.

Крім того, у «помаранчевій» зоні на вході проведення заходу або на вході у заклад обов’язково повинні бути встановлені інформаційні матеріали про площу та максимально можливу кількість відвідувачів.

Цю постанову Кабмін прийняв з подальшим доопрацюванням впродовж дня. Тому на момент написання матеріалу її повного тексту поки не опубліковано.

Проте прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що її потрібно опублікувати максимум завтра, 17 вересня. Саме у четвер державна комісія має переглядати «кольорові» зони епідеміологічної небезпеки у різних частинах України.

Читайте також: У Волочиську відмовляються виконувати карантинні обмеження «червоної зони»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую