ye-logo.v1.2

Хмельницький підписав угоду на отримання кредиту для будівництва сміттєпереробного комплексу

Суспільство 2301
Угоду підписували в онлайн режимі
Угоду підписували в онлайн режимі. Фото: автора

Підписували угоду онлайн.

Сьогодні, 7 жовтня, Хмельницький став на крок ближчим до будівництва сміттєпереробного комплексу та рекультивації діючого полігону. У режимі онлайн відбулося підписання грантової та кредитної угод Проєкту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів між хмельницьким комунальним підприємством «Спецкомунтранс» та Європейським банком реконструкції та розвитку й Інвестиційною платформою сусідства Європейського Союзу.

Загальна вартість проєкту складає 36,5 мільйонів євро. Більшість із них, а це 28,5 мільйонів євро – ЄБРР надає місто у кредит на 13 років, під 5,75% річних, з пільгою у 3 роки. Ще п’ять мільйонів євро Хмельницький отримає грантових коштів, тобто тих, які не доведеться повертати, від Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу. Саме за ці гроші збираються покривати відсотки по кредиту. Співфінансування міста складає 3 мільйони євро.

«Сьогодні історична подія - ми формалізуємо відносини із ЄБРР та Інвестиційною платформою сусідства Європейського Союзу. Те, до чого ми довго і важко йшли, сьогодні стало реальність - Хмельницький підписав угоди про фінансування загального проєкту для вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами. Свідомо робимо це в форматі онлайн. Якби не було карантину, то підписання угоди було б у Лондоні», - зазначив міський голова Олександр Симчишин.

Із партнерами зв'язувались по відео

За його словами, місто пройшло довгий шлях, щоб зрозуміти, як можна вирішити проблему переповненого сміттєзвалища. Наразі на полігоні встановили ваги, щоб знати скільки продукують містяни, проведено його морфологію. Експерти сформували та визначились і техніко-економічним обґрунтуванням майбутнього переробного комплексую. Місто купило земельні ділянки біля полігону під спорудження комплексу. Паралельно відбувалось спілкування з інвесторами, які могли б допомогти із реалізацією задуму.

«Ми вивчали світовий досвід переробки. Він різний. Є технології майже повної переробки, але вони дуже дорогі. Найдорожчий сміттєпереробний завод в Амстердамі, який переробляє 99% сміття, коштує п'ять мільярдів євро. Це неможливо реалізувати не тільки в межах України, ай всієї Східної Європи. Тому ця частина світу пішла за іншим сценарієм — це механіко-біологічна переробка, на яку вийшли і ми. Технологія відповідає нашим фінансовим можливостям і тому сміттю яке продукують хмельничани», - зазначив Олександр Сергійович.

Перемовини з кількома міжнародними фінансовими установами, які мають досвід у сміттєпереробці, закінчились тим, що у січні 2019 року була підписана передкредитна угоду з ЄБРР. У цей же день підписали і передгрантову угоду з Інвестиційною платформою сусідства Європейського Союзу. Це 5 мільйонів євро гранту безповоротних коштів. Півтора року ЄБРР, ЄС та інші організації вивчали місто у багатьох сферах його діяльності, зокрема, і фінансові можливості.

«Маємо 3 роки на виконання проєкту. Вже у 2021 році розпочнемо першу чергу. Тендери, усі закупівлі, технагляд — це все буде здійснюватися європейськими стандартами спеціалістами наших партнерів», - додав Олександр Симчишин.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую