ye-logo.v1.2

Скільки коштуватиме сміттєпереробний завод для Хмельницького і коли він з'явиться

Суспільство 6446
У міськраді презентували техніко-економічне обгрунтування сміттєпереробного заводу
У міськраді презентували техніко-економічне обгрунтування сміттєпереробного заводу. Фото: автора

Фахівці мають три підходи до концепції заводу.

У Хмельницькій міськраді презентували техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) майбутнього сміттєпереробного комплексу. Розробляв документ кілька місяців державний «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» (ДП «НДКТІ МГ»). Експерти порівняли три підходи, завдяки яким комплекс зможе переробляти сміття.

«У березні ми оголосили тендерну закупівлю на виготовлення ТЕО для будівництва сміттєпереробного комплексу. Було кілька учасників, і виграв державний інститут (ДП «НДКТІ МГ»). ТЕО - це перший реальний документ, який демонструє, яким буде комплекс у Хмельницькому. Він виходить з того тоннажу та морфології сміття, яке продукує місто. У документі вказано вартість комплексу залежно від видів переробки», - розповідає міський голова Олександр Симчишин.

За його словами, дві міжнародні фінансові організації готові фінансувати проект. З міського бюджету потрібно близько 30% від загальної суми. Термін окупності комплексу – орієнтовно 15 років.

«Ми заклали в ТЕО практику європейських країн, які працюють зі змішаним сміттям. Тобто, в основі комплексу полягає механіко-біологічна переробка, а це сортування, біологічна обробка та вилучення висококалорійної фракції. Відмінності пропонованих трьох методів переробки тільки у біологічній частині. Те, що не підлягатиме сортуванню (14-30%) потраплятиме назад до полігону. Весь комплекс значно зменшить навантаження на полігон. Ще ми закладали в оцінку те, що в майбутньому змішане сміття буде перетворюватись у відсортоване», - зазначив головний інженер інституту Ігор Сатін.

Серед пропонованих методів переробки:

1. Механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також стабілізація органічної фракції ТПВ шляхом компостування у рядах, що накриваються мембраною з металевим каркасом.

Вартість першого варіанту від 552 до 650 мільйонів гривень

2. Механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також аеробна стабілізація у тунелях.

Вартість другого варіанту від 578 до 676 мільйонів гривень

3. Механічна переробка з відновленням матеріалу за рахунок біосушіння, включаючи виробництво RDF палива та біомаси, які можна використовувати як паливо у тепломережах міста.

Вартість третього варіанту від 526  до 624 мільйонів гривень

Перший варіант називають найбільш слушним для Хмельницького. Передбачене використання як автоматизованої системи сортування, так і ручної. Коштуватиме такий комплекс від 526 до 676 мільйонів гривень.Обслуговуватимуть його близько 100 працівників.

Наразі міська влада має владнати питання із відведенням земельної ділянки у передмісті. Далі - розробка проектно-кошторисної документації та, власне, будівництво. Презентувати комплекс механічно-біологічної переробки муніципальних твердих побутових відходів сподіваються у 2022 році. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую