ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відбувся допрем'єрний показ української кінострічки «Фортеця Хаджибей»

Суспільство 1696
Дата прем
Дата прем'єри - 15 жовтня 2020 року. Фото: автора

Події в фільмі розгортаються в період козацтва.

Учора, 11 жовтня, у Хмельницькому в одному із кінотеатрів відбувся допрем'єрний показ українсько-грузинсько-турецького художнього фільму «Фортеця Хаджибей». Передувала заходу зустріч глядачів із режисером, співавтором сценарію Костянтином Коноваловим та актором Іраклієм Маруашвілі, який виконав роль мандрівника Горана.

«Фільм унікальний з кількох позицій. По перше — це продукція України, Туреччини та Грузії. Український кінематограф ще ніколи не робив спільної такої картини. Але коли держави мають спільну історію, то це потрібно. Фільм був відзнятий до сторіччя Одеської кіностудії, яка завжди робила такі пригодницькі стрічки. Якраз до сторіччя кіностудії вирішили зняти кіно про те, що передувало Одесі – а це фортеця, яка належала спочатку литовцям, генуезцям, потім туркам османам, потім російській імперії. За північне Причорномор'я воювали тоді, воюють і зараз», - каже Костянтин Коновалов.

За його словами, у стрічці відображено часи Катерини ІІ коли було засноване Дунайське козацьке військо. У сюжеті йдеться про долю козака Андрія, який має передати важливу інформацію у Стамбул. Для цього йому потрібно визволити з темниці батька своєї коханої — турецької красуні Фатіми. Молоді люди відважуються на ризиковану операцію.

Режисер (праворуч) розповів про деталі створення "Фортеці Хаджибей"

«Широкому загалу фільм покажуть уже незабаром, ми його готували до Покрови, бо це козацький фільм. До речі в Україні ніколи не було стрічки, де головний герой простий козак. Паралельно із нами він вийде в Туреччині, де в 3 рази більше кінотеатрів покажуть його. Додам, що турецькі актор і акторка у «Фортеці Хаджибей» грають українською мовою. Ми пішли на такий експеримент, думали як це буде, але потім послухали і нам сподобалось, все зрозуміло. Звісно, вони говорять смішним акцентом, але так і має бути, тому його залишили», - додав режисер.

Знімали «Фортецю Хаджибей» декілька тижнів, а передувала тому довга підготовка до найменших деталей. Фільмування відбувалось у павільйонах Одеської кіностудії, у Білгород-Дністровську та селі Шабо, що на Одещині. Бюджет фільму – 28 мільйонів гривень, половину з яких два роки тому надало Державне агентство України з питань кіно, іншу половину – Одеська кіностудія, Грузія та Туреччина.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую