ye-logo.v1.2

У центрі Хмельницького діє виставка, яка розповідає про голод на Поділлі

Суспільство 1379
На Проскурівській діє виставка, яка розповідає про голод на Поділлі
На Проскурівській діє виставка, яка розповідає про голод на Поділлі. Фото: Музей історії міста Хмельницького

Кожен охочий може її переглянути.

Упродовж п’ятниці, 27 листопада, у Хмельницькому на вулиці Проскурівській діє інформаційно-документальна виставка. Як повідомляють у Хмельницькій міській раді, розгорнули її з нагоди скорботного відзначення 87-х роковин Голодомору та вшанування пам’яті жертв геноциду голодом 1932-1933 років.

«Експозиція складається з 20 великоформатних інформаційних банерів, що розповідають про злочинні причини та жахливі наслідки штучно викликаного знекров’я закатованої голодом знесиленої України. Чотири банери з двадцяти містять унікальну локальну інфографічну інформацію про голод на Поділлі та, зокрема, в Проскурові, розроблені та створені науковим колективом музею історії міста Хмельницького», - йдеться у повідомленні.

На Поділлі (Вінницька область у рамках 1932–1933 рр. об’єднувала 71 район Вінниччини, нинішньої Хмельниччини, Житомирщини, Київщини) від голодомору загинуло від 781 тисячі 574 чоловік до 1 мільйону 127 тисяч 761 чоловік, позаяк архівні джерела містять суперечливу інформацію.

Варто зазначити, що й досі тривають наукові дебати з історичних та демографічних питань висвітлення Голодомору. На сьогодні дослідження тривають, додаткові свідчення активно акумулюються в архівах і музеях.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую