ye-logo.v1.2

Нові соцвиплати і тарифи: які зміни чекають українців з 1 грудня

Суспільство 3349
З 1 грудня зросте прожитковий мінімум
З 1 грудня зросте прожитковий мінімум. Фото: з архіву

Перелік новацій.

Із початком зими в Україні передбачається низка змін. Так з 1 грудня зростають деякі соціальні виплати, змінюються тарифи, а до банку можна буде іти з цифровим паспортом. Детальніше зупинимось на кожній новації.

Зростає прожитковий мінімум

Як повідомляє ВВС, з 1 грудня, згідно з законом про бюджет, зросте прожитковий мінімум. Загальний прожитковий мінімум становитиме 2 189 гривень на місяць. Це на 71 гривню більше, ніж показник, що діяв з липня цього року. Але його беруть за основу для розрахунків низки соцвиплат. Для розрахунку аліментів беруть прожитковий мінімум для дітей. Якщо дитині до 6 років, він становитиме 1 921 гривню на місяць, а з 6 до 18 років – 2 395 гривень. Аліменти не можуть бути меншими, ніж 50% від прожиткового мінімуму для дитини певного віку, але й не більше 10 прожиткових мінімумів.

Від «дитячого» прожиткового мінімуму залежить і соціальна допомога самотнім матерям, - якщо їхні доходи не перевищують мінімум.

Для працездатних осіб прожитковий мінімум зросте до 2 270 гривень на місяць. Саме цей показник враховується при індексації заробітних плат. Він же береться за основу виплат з безробіття, які не можуть перевищувати чотири прожиткових мінімуми для працездатної особи, тобто з 1 грудня це буде 9 080 гривень.

Для жінок, які є найманими працівниками чи підприємцями, що сплачують ЄСВ, розмір декретних виплат не може бути меншим, ніж 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Разом із тим, мінімальна зарплатня поки що залишається незмінною, і становить 5 000 гривень на місяць.

Пенсії перерахують

«Для осіб, які втратили працездатність, прожитковий мінімум є базою для розрахунку пенсії. Тож мінімальна пенсія також зросте - до 1 769 гривень на місяць. Це на 57 гривень більше прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що діяв від липня цього року. Через це пенсії для непрацюючих пенсіонерів автоматично перерахують», - пише ВВС.

Прийом в банках  з паспортом в смартфоні

За даними сайту «Економічна правда», з 1 грудня 2020 року банки почнуть приймати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у додатку "Дія" під час здійснення касових операцій для ідентифікації і верифікації клієнта чи його представника. Окрім того, спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контактну інформацію (номер телефона та/або електронну адресу).

Також на інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків.

Тарифи на газ для споживачів

Як писав сайт "Є", постачальники газу для населення оприлюднили грудневі ціни на газ. Отож, за оприлюдненою інформацією ТОВ «Хмельницькгаз Збут» для споживачів – клієнтів, які користуються послугами цього товариства, ціна за блакитне паливо у листопаді не змінилася і становитиме 8,87 гривні за 1 кубічний метр, як і переднього місяця.

Для мешканців Шепетівки та Шепетівського району, яких обслуговує ПАТ «Шепетівкагаз», ціна за спожитий газ у грудні також не зросте, у порівнянні з листопадом, і становитиме 8,59 гривні за метр кубічний.

Чай і каву знову продаватимуть у поїздах

«ТСН» повідомляє, що після тривалих карантинних обмежень "Укрзалізниця" відновлює від 1 грудня. Надаватимуть такі послуги відповідно до санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм.  Усі напої надаватимуться в одноразовому посуді - гофрованих стаканах місткістю 250 мл. Ціна послуги для пасажирів не зміниться: як і раніше, чай, кава та вода у пляшці (0,5 л) коштуватимуть по 10 гривень. Замовити та оплатити напої можна буде при оформленні проїзних квитків онлайн. 

У поїздах також реалізовуватимуть іншу продукцію в індивідуальному пакуванні: печиво, вафлі, снеки тощо.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую