ye-logo.v1.2

Карантин посилять у січні: термін його дії та перелік заборон

Суспільство 3610
Посилення карнтину запровадили на 16 днів
Посилення карнтину запровадили на 16 днів. Фото: ілюстративне пресслужби Кабміну

Прем’єр-міністр посилення карантину назвав «зимовими канікулами заради безпеки».

Сьогодні, 9 грудня, на позачерговому засіданні Кабміну урядовці проголосували за продовження дії карантину. Цього разу — до 28 лютого 2021 року. Однак посилювати його обмеження до кінця цього року поки не заплановано. Натомість посилений карантин, який передбачатиме низку нових заборон, почне діяти з 8 січня.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, наразі в Україні спостерігається контрольована ситуація з поширенням коронавірусу та завантаженістю лікарень пацієнтами з COVID-19. Тому до кінця цього року карантин не будуть посилювати. Натомість жорсткий карантин діятиме з 8 січня до 24 січня включно, тобто 16 днів.

«Назвемо його «зимові канікули заради безпеки». Це робиться для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема, після новорічних свят. Тобто посилені карантинні обмеження будуть вводитися, аби розірвати ланцюг захворюваності», — заявив Денис Шмигаль.

Які обмеження передбачені новою постановою?

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, під час дії посиленого карантину громадський транспорт буде працювати у звичайному режимі «помаранчевих» зон. Однак установам та організаціям рекомендують перейти на дистанційний режим роботи.

Щодо заборон, то упродовж 16 днів буде заборонено закладам громадського харчування приймати відвідувачів. Дозволена їх робота лише «на виніс». Повністю заборонять роботу закладів культури, розважальних закладів та проведення будь-яких масових заходів. Виключенням є лише офіційні спортивні змагання, які мають проходити без присутності глядачів.

Буде заборонено й роботу закладів освіти, крім дитячих садочків. Перукарні та салони краси можна буде відвідувати за попереднім записом, без очікування всередині закладу. Також заборонять прийом відвідувачів закладам, які здійснюють торгівлю непродовольчими товарами. Їх можна реалізовувати за допомогою доставки. Однак це обмеження не повинно стосуватися непродовольчих ринків.

Крім того, під час посиленого карантину буде заборонено роботу різдвяних ярмарків. Новорічні ялинки можуть розміщуватися на площах лише за умови відсутності концертних сцен та розважальних атракцій.

Втім, це може бути не остаточний перелік новацій посиленого карантину, адже урядовці прийняли постанову з доопрацюванням її тексту впродовж дня. Тому її остаточного тексту на сайті Кабміну поки не опубліковано.

Читайте також: Новорічні ранки у садочках Хмельницького: кому дозволять бути на святі (ОНОВЛЕНО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую