ye-logo.v1.2

Що і за скільки продають на Різдвяному ярмарку в Хмельницькому

Суспільство 5060
Планують, що Різдвяний ярмарок працюватиме до 24-25 січня
Планують, що Різдвяний ярмарок працюватиме до 24-25 січня. Фото: автора

В обласному центрі продовжує діяти святкове містечко.

Кілька років поспіль з початком зими у Хмельницькому розпочинає працювати Різдвяний ярмарок. Цього року через світову пандемію святкування в обласному центрі стартували із невеликим запізненням та без традиційних концертів і урочистого відкриття. Однак, не зважаючи на карантинні обмеження та відсутність снігу, в місті вже кілька тижнів панує новорічно-різдвяна атмосфера.

Особливо людно на території святкового містечка стає на вихідних. Під новорічні пісні хмельничани прогулюються біля головної ялини міста, фотографуються на фоні тематичних фотозон або поруч із нещодавно встановленою алеєю сніговиків. Саме у цей час і починається активна торгівля у дерев’яних будиночках на Різдвяному ярмарку. Цього року їх встановили 37. Це на 15 менше, ніж торік. Крім того, вони більше не стоять один навпроти іншого. Усе для того, щоб уникнути можливого скупчення людей.

Традиційно по один бік святкового дерева облаштували прилавки із сувенірами та святковим крамом, по інший бік діє зона фуд-корту. Працювати будиночки на ярмарку розпочинають щодня об 11-ій годині, а закриваються о 22-ій годині. Що цікавого та смачного продають на території святкового містечка, які ціни на товар ставлять продаці та що із запропонованого найбільше цікавить хмельничан, дізнавалися кореспонденти сайту «Є».

Різдяний ярмарок працює щодня до 22-ої години.

Гірлянди давно стали невід’ємним елементом зимових святкувань. Особливо активно їх закуповують останніми роками, адже їх різновидів та варіацій стає все більше. Чималий вибір святкових вогнів є на Різдвяному ярмарку в Хмельницькому. Як розповідає один із підприємців Олександр Халюзов, найдешевшу гірлянду можна придбати за 40 гривень, найдорожча коштує 850 гривень – це вуличні «штори», якими прикрашають будинки по периметру.

«Якогось фавориту в гірляндах не існує. Кожен бере те, що йому подобається. Загалом новорічні товари з року в рік більш-менш стабільно купують. Адже завжди хочеться свята, завжди хочеться зробити собі якусь приємність, - говорить чоловік. - У нас є новинки цього року, але вони трохи «кусаються» в ціні. Наприклад, світлодіоди нового покоління – одна лампочка може світити абсолютно різними кольорами. Є пульт, яким можна вибирати собі режими. Колись було, що одна лампочка – це один колір, а тепер є й таке».

У кількох будиночках на ярмарку хмельничани можуть купити святкові гірлянди.
Ціни на них коливаються від 40 до 850 гривень.

Така світлодіодна гірлянда недешева – шість метрів мерехтливого шнура коштує 700 гривень. Проте, прикрасивши ялинку такою гірляндою, святкове дерево може бути постійно іншого кольору, каже продавець.

Серед видів гірлянд, які вже полюбилися хмельничанам, - гірлянда «роса». Це тоненька нитка із дрібними однокольоровими вогниками. Зібрані в пучки вони кріпляться на верхівці ялинки і спускаються вниз по дереву.

Багато сувенірної продукції та святкового декору пропонують хмельничанам на Різдвяному ярмарку. Чимало виробів є ручної роботи. Декоровані свічки, підсвічники, віночки рясніють на торгових прилавках.

Зоряна Ваврик вже третій рік поспіль продає тут вироби власного виробництва.
Її святковий декор хмельничанам до вподоби.

Зоряна Ваврик вже третій рік на Різдвяному ярмарку продає новорічно-різдвяну атрибутику, які створює власноруч разом із напарницею Євгенією Воронцовою. Розповідає, хмельничани подібні прикраси полюбляють, тож клієнтів у них вистачає.

«Все купують: віночки, ялинки, підсвічники. Ціни дуже різні, все залежить від кількості декору. До прикладу, підсвічники коштують від 120 гривень до 500-700 гривень з декором. Ялинки продаємо від 300 гривень і вище, віночки – від 250 і вище», - зазначає Зоряна Ваврик.

Сувеніри, обереги, прикраси та інші приємні дрібнички можна знайти на прилавках.

За Східним гороскопом 2021 рік – рік Бика, тож не обійшлося на ярмарку без сувенірів та іграшок із його зображенням. Як говорить продавчиня Тетяна Журавель, скляні іграшки на ялинку із бичком беруть найактивніше. Також особливо популярними є скляні кулі із написами «Різдвяний Хмельницький» (їх вже розібрали) та «Хмельницький Різдвяний ярмарок» . Ціни на новорічні іграшки стартують від 30 гривень до 120 гривень за штуку.

Брендовані іграшки користуються попитом.
Найдорожче продають кулі, розписані руками.
Новорічні іграшки із зображенням бика теж цього року популярні.

Зона фуд-корту цього року теж дещо менша. Немає й столиків, за якими можна було поласувати їжею та напоями у минулі роки. Смаколики хмельничанам пропонують традиційно ярмаркові – переважно це фаст-фуд та солодощі. Шашлику цього року на ярмарку ми не знайшли.

Зігрітися на ярмарку можна теплим напоєм. Порцію натурального чаю чи какао тут можна купити за 15-25 гривень, ціни на кавові напої стартують від 15 гривень і вище. Широким попитом тут користується глінтвейн. Його готують на різних видах вин, а ціни коливаються від 30 до 70 гривень залежно від розміру порції.

Глінтвейн на ярмарку продають у кількох будиночках.
Для маленьких хмельничан на прилавках виставляють солодощі на будь-який смак.
Серед основних наїдків відвідувачам ярмарку пропонують випічку та фаст-фуд.

Шаурма на території святкового містечка коштує 60-70 гривень, хот-дог – 40-50 гривень, бургер – 55-60 гривень. Порція картоплі фрі обійдеться у 30 гривень, картопляні чіпси – 35 гривень.

Чимало свіжої солоної та солодкої випічки пропонують відвідувачам ярмарку. Ціни на вироби – 25-30 гривень. Солодкі вафлі залежно від начинки коштують від 20 до 80 гривень. Декоровані імбирні пряники можна придбати від 20 гривень і вище, все залежить від розміру і складності техніки розпису печива.

Заплановано, що Різдвяний ярмарок працюватиме до 24-25 січня. Проте це залежатиме від майбутніх карантинних обмежень, які будуть запроваджувати на рівні держави.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую