ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Онлайн-шопінг: як не стати жертвою шахраїв

Суспільство 955
Безпечний шопінг в інтернеті
Безпечний шопінг в інтернеті. Фото: ілюстративне з архіву

Поради від кіберполіцейських Хмельниччини.

Під час запровадження жорстких карантинних обмежень збільшується активність людей, які купують товари через інтернет. Однак популярністю онлайн-шопінгу поспішають скористатися не лише покупці і продавці, але й зловмисники. Як зазначають правоохоронці, шахрайські схеми постійно розвиваються і вдосконалюються: зловмисники швидко реагують на попит, моду, інновації, соціальні запити людей.

Щоб залишатися у безпеці під час здійснення онлайн-покупок та не бути ошуканими, у кіберполіції Хмельниччини перерахували основні правила, яких варто дотримуватися покупцям:

  • Бути обережними із рекламними листами у електронних поштових скриньках.

Зазвичай саме шахраї поширюють занадто привабливі пропозиції електронною поштою для заманювання користувачів. Лист може бути будь-якого змісту, але головна його мета — спонукати користувача перейти за посиланням. Саме таким чином зловмисники інфікують ваш комп’ютер, викрадають конфіденційну інформацію, персональні та облікові дані.

Не переходьте за підозрілими посиланнями в електронній пошті та не завантажуйте вкладення від невідомих відправників. Якщо ж Вас зацікавила пропозиція, зайдіть на зазначений веб-сайт організації та дізнайтесь, чи надіслана вам інформація відповідає дійсності.

  •  Перевіряйте сайти на легітимність

Нерідко шахраї вдаються до хитрощів, створюючи зі злочинною метою сайти-двійники відомих установ, організацій, магазинів. Це так звані фішингові сайти, через які злодії також заволодівають вашими персональними даними, кодами, паролями, доступами до банківських рахунків.

Для перевірки надійності веб-сайту зверніть увагу на його захищеність: це іконка у вигляді замка у адресному рядку браузера або адреса посилання, яка починається з https://. Вони є ознакою того, що з’єднання між користувачем та сайтом шифрується і захищене від перехоплення даних зловмисниками.

  • Підозрілі SMS-повідомлення від імені банків, магазинів тощо

Підозрілі тексти із шкідливими посиланнями та шахрайські повідомлення нібито від імені банку про загрозу вашим банківським рахункам — все це методи, які використовують онлайн-шахраї. Лякаючи вас повідомленнями на зразок «з вашої карти намагались зняти гроші…», зловмисники впливають на психіку і змушують вас поділитися конфіденційною інформацією, наприклад, банківськими реквізитами. Тож завжди перевіряйте інформацію через першоджерело.

  • Надійні паролі та PIN-коди

Складні та унікальні паролі є основою безпечного здійснення покупок в Інтернеті. Намагайтеся уникати створення облікових записів на сайтах роздрібних продавців (особливо — з прив’язкою до соцмереж) та використовуйте безпечний спосіб оплати, не підключаючи до інтернет-платежів основний банківський рахунок. Краще створіть окрему віртуальну карту і вносьте на неї лише ту суму, яка необхідна для розрахунку за покупку. Таким чином, ви, принаймні, зможете захистити від шахраїв основну суму своїх заощаджень, які зберігаються на рахунках. Також у разі можливості використовуйте двофакторну аутентифікацію для додаткового рівня захисту ваших транзакцій.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую