ye-logo.v1.2

Хмельницькі студенти виконали щедрівку жестовою мовою

Суспільство 585
Студенти виконали щедрівку жестовою мовою
Студенти виконали щедрівку жестовою мовою. Фото: надане Марією Яремчук

Результат відзняли на відео.

Днями у мережі з'явилось відео, на якому хмельницькі студенти виконують щедрівку «Ой сивая, та й зозуленька» жестовою мовою. Як розповідає працівниця Хмельницької територіальної організації Українського товариства глухих Марія Яремчук, таким чином намагались показати, що жестова мова - це цікаво і зовсім не важко.

«До нас у товариство на заняття ходять вихованці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, вони й долучилися до виконання щедрівки. Це студенти, майбутні психологи, 1, 4 та 5 курсів. Також долучився учень НВО №28. Загалом нас було десятеро, готувались близько місяця», - розповідає Марія Яремчук.

Додає, що раніше їм вдалось жестовою мовою показати казочку. А цього разу вирішили ускладнити собі завдання – показати щедрівку, ще й таку, яку раніше ніхто не інтерпретував таким чином.

«Ми хочемо пропагувати вчили жестову мову, щоб люди долучалися і розуміли, що це не так важко. Декілька слів в день і все вдасться. Насправді це дуже цікаво. Після  казки, ми замахнулись з колективом на щедрівку. Виявилось її в інтернеті ніде немає, ніхто раніше жестами не співав», - каже Марія.

Допомогла створити щедрівку таким не стандартним способом перекладачка жестової мови Оксана Фіновська. Вона й знімала виконання обрядові пісні на відео. Монтував відео студент і учасник колективу Іван Чорний.

«Все робили своїми силами. Спочатку з Оксаною  Фіновською вивчили пісню, придумали яким чином має будуватись відео, хто які слова виконує. У день коли знімали була погана погода і ми вагались чи проводити зйомки, але все ж це зробили», - згадує працівниця товариства.

Додає, що навіть не очікували, що відео стане відомим і поширюватиметься в соцмережах. Радіє, адже таким чином товариство стаємо ближчим до осіб з вадами слугу.

  

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую