ye-logo.v1.2

Зник безвісти 80 років тому: у Хмельницькому районі перепоховали солдата

Суспільство 77769
Бійця відспівали в храмі та поховали з військовими почестями на сільському кладовищі
Бійця відспівали в храмі та поховали з військовими почестями на сільському кладовищі. Фото: надане Павлом Супруном

Він загинув в роки Другої світової війни.

Солдата Другої світової війни Віктора Зозулю перепоховали учора, 30 січня, в селі Осташки Хмельницького району. Він народився в 1921 році та двадцятилітнім зник безвісти. Останки бійця знайшли пошуківці громадських організацій «Невідомий солдат» та «Військова археологія» на Житомирщині 9 січня. З’ясувалося, що Віктор Зозуля загинув влітку 1941 року, майже 80 років тому.

Як зазначають пошуковці, відпрацьовуючи сектор прориву німецьких військ на одному з плацдармів, де точилися бої у 1941 році, вони виявили величезну кількість осколків, що свідчить про сильне зіткнення, а також знайшли останки бійця. У смертному медальйоні пошуковці натрапили на саморобну записку. Її розшифрували експерти. Як виявилося, загиблий боєць - Зозуля Віктор Єфремович, 1921 року народження, уродженець села Осташки Кам’янець-Подільської (нині Хмельницької) області.

У військових архівах значилося, що він служив в 22 механізованому корпусі 89 відділення інженерного батальйону та зник безвісти 11 липня 1941 року в Новоград-Волинському районі…

Як розповів сайту «Є» мешканець Осташок Павло Супрун, перепоховання солдата організували пошуковці та місцева громада. Бійця відспівали в храмі та поховали з військовими почестями на сільському кладовищі. Через 80 років після загибелі він знайшов спочинок на рідній землі та увічнення його імені у пам’яті односельчан.

Нині в Осташках мешкають родичі Віктора Зозулі. Тож саме рідним бійця пошуковці передали рамку з особистими речами солдата, знайденими при ньому на місці загибелі...

Віктор Зозуля народився в 1921 році та двадцятилітнім зник безвісти. Фото: ГО «Військова археологія»

У футлярі особового розпізнавального знаку пошуковці натрапили на саморобну записку. Фото: ГО «Військова археологія»

 

Знайдену записку розшифрували. Фото: ГО «Військова археологія»

Рідним бійця пошуковці передали рамку з особистими речами солдата. Фото: надане Павлом Супруном

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую