ye-logo.v1.2

Хмельничани можуть відслідковувати якість повітря у місті

Суспільство 1885
Містяни можуть в онлайн-режимі перевіряти якість повітря
Містяни можуть в онлайн-режимі перевіряти якість повітря. Фото: ілюстративне з архіву

Моніторинг можна здійснювати за допомогою онлайн-сервісу.

У Хмельницькому запроваджено моніторинг якості повітря. Для цього закупили вісім спеціальних приладів, які розмістили у приміщеннях навчальних закладів, розташованих у різних мікрорайонах міста.

Як повідомляють у пресслужбі міської ради, сучасні компактні датчики в режимі реального часу подають інформацію про стан повітря. Дані про якість повітря відображені на інтерактивній карті, й інформація оновлюється кожні 10 хвилин.

Відтепер карту моніторингу якості повітря під’єднано до сервісу, який доступний на Геопорталі Хмельницької міської ради у розділі «Екологія та Благоустрій»/Карта). Щоб перевірити якість повітря, необхідно знайти на карті визначений мікрорайон і за відповідною позначкою навчальний заклад, на будівлі якого встановлений прилад моніторингу повітря.

«За інформацією управління з питань екології та контролю за благоустроєм за показниками, отриманими від станцій громадського моніторингу, стан повітря у місті Хмельницькому характеризується як «хороший», проте мали місце поодинокі випадки, на окремих станціях, де стан повітря був «задовільний», відповідно індекс якості повітря (AQI) коливався в межах 35-60 балів (довідково: 0-50 балів - хороший, 51-100 балів - задовільний, 101-150 балів – помірно забруднений)», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, проєкт реалізовується спільно з Хмельницьким енергетичним кластером і впроваджується в рамках програми «Громадські ініціативи». Фінансується проєкт за кошти міського бюджету. За майже 40 тисяч гривень було придбано 8 станцій моніторингу повітря з додатковою функцією підігріву. Їх встановили у навчальних закладах міста Хмельницького, а саме: ВПУ №25 (мікрорайон Виставка); НВК №9 (мікрорайон Ракове); СКЦ "Плоскирів" (мікрорайон Гречани); ЗОШ №13 (мікрорайон Лезневе); СЗОШ №1 (Центральна частина міста); СЗОШ № 19 (мікрорайон Ружична); ДНЗ №56 (мікрорайон Озерна); СЗОШ №18 (мікрорайон Дубове).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую