ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відбулась тиха акція у пам'ять загиблих активістів Євромайдану

Суспільство 1791
У Хмельницькому відбулась тиха акція «Ангели пам
У Хмельницькому відбулась тиха акція «Ангели пам'яті». Фото: автора

Долучитись до акції може кожен.

Сьогодні, 19 лютого, у Хмельницькому вшановують пам’ять полеглих на Майдані Незалежності під час кривавих подій Революції Гідності. Упродовж дня містяни біля пам'ятника Героям Небесно Сотні та "Ангела Скорботи" розвішують паперових ангелів, які символізують душі загиблих патріотів. Тиха акція не має точного часу початку та завершення, тому кожен охочий може прийти до меморіалів і віддати подумки шану євромайданівцям, яких уже немає з нами.

Уже декілька років поспіль в місті організовують подібний захід. Білих паперових ангелів зазвичай напередодні виготовляють у навчальних закладах. Цьогоріч через пандемію не усіх залучали до заходу.

«Ми вирізали янголят разом із вихованцями, - розповідає вихователь-методист дошкільного навчального закладу «Соколятко» Анастасія Підкова. – Пояснювали, що робили їх у пам'ять Героїв Небесної Сотні. Дітям старшого дошкільного віку розповідаємо про те що ми - українці і маємо відстоювати свої права та гідність».

Виготовляли ангелів у навчальних закладах міста

За словами начальниця відділу позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти та науки Анастасії Ярової, долучились до виготовлення янголів не значна кількість закладів, які розташовані поблизу меморіалів. Але у всіх навчальних установах Хмельницького проводять виховні години, переглядають фільми, зустрічаються з учасниками Революції Гідності.

Згадує, як сама була учасницею тих буремних подій. Ще студенткою, йшла із занять на хмельницький майдан, їздила до столиці.

Ангелів розвішали на деревах біля меморіалу

«Я відчувала, що маю бути з активістами, бо там вирішувалась те, яким буде наше життя наступні роки. Я була на майдані у Хмельницькому, їздили до Києва. Революція змінила моє життя і життя моїх побратимів. Серед Небесної Сотні мій  друг Сашко Капінос, який загинув 19 лютого від поранення в голову. Разом із Миколою Дзявульським та Сергієм Бондарчуком  жили у Києві в Жовтневому», - додає Анастасія Ярова.

У Хмельницькому акція відбувається уже втрєтє

Довідково: Щорічна всесвітня тиха акція вшанування Героїв Небесної сотні «Ангели пам‘яті», ініційована мистецькою агенцією «Територія А», за підтримки команди Музею Революції Гідності, відбувається сьомий рік поспіль. Хмельницький доєднається до цього пам’ятного заходу вже втретє.

Через пандемію масових заходів не організовували

До пам'ятника приносили квіти і лампадки

Читайте також:  У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Майдан - історія майбутнього»

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую