FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
6 Травня, 2024

Чому Симчишин критикує нинішній адаптивний карантин

Олександр Симчишин вважає неправильним запроваджувати для всієї області однакові карантинні обмеження. Фото: автора

На переконання міського голови, державна комісія має враховувати думку місцевого самоврядування щодо карантинних обмежень.

Сьогодні, 10 березня, під час онлайн-спілкування зі жителями громади Хмельницький міський голова Олександр Симчишин отримав кілька питань, які стосуються можливого посилення карантину. Він зазначив, що не має на них відповіді… І розкритикував нинішню модель адаптивного карантину.

За словами Олександра Симчишина, «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки запроваджує державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Так було й восени минулого року. Однак тоді її представники цікавилися думкою органів місцевого самоврядування щодо визначення переліку обмежень. Нині ж посилення карантину для очільників громад є такою ж несподіванкою як і для їх жителів.

«Восени минулого року під час адаптивного карантину державна комісія гукала нас на свої засідання. І це було правильно. Тоді я з головою облдержадміністрації пояснювали, чому Хмельницький має працювати попри «червону» зону, — розповідає Олександр Сергійович. — Вважаю, що й наразі всі сфери мають працювати. Але, якщо будуть певні рішення, то контроль за їх виконанням лягатиме на поліцію. І ми, на жаль, нічого не зможемо зробити».

Голова Хмельницької громади також вважає неправильним запроваджувати для всього регіону єдиний рівень епідеміологічної небезпеки, а не для певних населених пунктів, як це було раніше.

До теми: «У мене є антитіла»: Симчишин розповів, чи планує вакцинуватись

За його словами, з 5 березня уся Хмельниччина у «помаранчевій» зоні через перевищення рівня госпіталізації (перевищенням вважається понад 60 випадків на сто тисяч населення — авт.). Проте у Хмельницькому цей показник тоді становив 56 випадків на сто тисяч населення, а загалом по області було 62,5 випадки (станом на ранок 10 березня цей показник становив 63,4 — авт.).

«Як на мене, це неправильно. Бо може бути якийсь район, наприклад Теофіпольський, де хворих може бути набагато менше, ніж у сусідньому. Навіщо їх обох заганяти в одну й ту ж зону?», — зазначив міський голова.

Нагадаємо, наразі «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки діє у чотирьох областях: Івано-Франківській, Чернівецькій, Житомирській та Закарпатській. Минулого тижня прем’єр-міністр Денис Шмигаль припустив, що перелік таких регіонів розшириться. Це він пояснив початком в Україні третьої хвилі пандемії коронавірусу. Відповідно очільник уряду не виключає запровадження для всієї країни нового локдауну.

«Якщо більшість областей потрапить у «червоні» зони, скоріш за все доведеться повертатися до моделі локдауну, який вже запроваджувався в Україні. Дуже не хотілося б цього робити — суспільство та окремі галузі економіки виснажені такими обмеженнями. Тому хочу звернутися до громадян: коронавірус нікуди не дівся та є у всьому світі», — зазначив Денис Шмигаль.

Читайте також: Вакцини від коронавірусу: відмінності між препаратами, які має отримати Україна