ye-logo.v1.2

Можливість нового локдауну, вакцинація та перемога над «Шахтарем» — підсумки тижня

Суспільство 1970
Інформаційний тиждень у подіях і фактах
Інформаційний тиждень у подіях і фактах. Фото: ілюстративне з архіву редакці

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Впродовж цього інформаційного тижня одною з найголовніших тем залишалася вакцинація від коронавірусу. Медики розповідали про своє самопочуття та побічні ефекти після щеплення, а інші громадяни почали записуватися у чергу на ін’єкцію. Однак в Україні вже почалася третя хвиля коронавірусу. Про це повідомив Денис Шмигаль, який припустив можливість запровадження локдауну. Проте для Хмельниччини загроза посилення карантину може настати раніше. Першим тривожним дзвіночком став перехід області у «помаранчеву» зону.

Однак вистачало й інших актуальних подій. Наприклад, нардепи прийняли у першому читані законопроєкт, який скасує перехід на «літній» час, а волочиський «Агробізнес» здобув перемогу над донецьким «Шахтарем». Отож, детальніше про ці та інші події інформаційного тижня, — у підсумковому матеріалі від кореспондентів сайту «Є».

Третя хвиля коронавірусу: «помаранчева» Хмельниччина та коли запровадять локдаун

У різних куточках країни знов спостерігається зростання захворюваності на коронавірус. Як наслідок «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки вже запроваджено у трьох регіонах. В Івано-Франківській області посилений карантин почав діяти з 26 лютого, у Чернівецькій — з 1 березня, а у Житомирській — з 3 березня.

Як наслідок, з 00:00 7 березня Укрзалізниця припинить продаж квитків до Чернівецької та Житомирської областей та у зворотному напрямку (до Івано-Франківщини припинили з 26 лютого). За попередньою інформацією, такі обмеження діятимуть до 12 березня або до завершення посиленого карантину.

У четвер, 4 березня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що в Україні розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу. За його словами, якщо більшість областей потрапить у «червоні» зони, скоріш за все країні доведеться повертатися до моделі локдауну.

«Зараз ми спостерігаємо зростання необхідності госпіталізації молодих людей та середнього віку, а не лише літніх, як було раніше», — Оксана Піддубна. Фото: пресслужби Хмельницької ОДА

«Зараз ми спостерігаємо зростання необхідності госпіталізації молодих людей та середнього віку, а не лише літніх, як було раніше», — Оксана Піддубна. Фото: пресслужби Хмельницької ОДА

У Хмельницькій області теж спостерігається зростання захворюваності на COVID-19. Це підтвердила директорка Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна. За її словами, останній тиждень-два збільшується кількість хворих, які потребують стаціонарного лікування. Також зростає необхідність госпіталізації молодих людей та середнього віку, а не лише літніх, як було раніше.

«Стан важких хворих нині загострюється не на початку хвороби, як ми звикли раніше. Тобто не на 8-9 дні, а на 12-14 дні. Людина може лікуватися вдома, готуватися закривати лікарняний, щоб піти на роботу… І раптово в них настає загострення», — розповіла Оксана Піддубна.

Ще одним тривожним дзвіночком для Хмельниччини стало запровадження на її території «помаранчевого» рівня епідеміологічної небезпеки. Таке рішення 5 березня прийняли представники Міністерства охорони здоров’я України. Причиною стало зростання рівня госпіталізації. У Хмельницькій області нині він становить 62,7 відсотка на сто тисяч населення. Натомість для потрапляння у «помаранчеву» зону достатньо понад 60 відсотків на сто тисяч населення. Запровадження «помаранчевого» рівня для жителів Хмельниччини не передбачатиме додаткових обмежень, але сигналізує про можливість майбутнього переходу до «червоного».

Вакцинація від коронавірусу: відгуки медиків, запис на щеплення та відмінності між препаратами

В Україні та на Хмельниччині перші ін’єкції від коронавірусу почали робити ще минулого тижня. Таким чином станом на ранок 5 березня щеплення зробили 12 тисячам 481 українцю. Серед них є 378 жителів Хмельницької області. Для цього поки що послуговуються лише вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield).

За словами Оксани Піддубної, у медиків Хмельницької інфекційної лікарні після щеплення вакциною Covishield не було виявлено ускладнень. А побічні реакції спостерігалися у 40 відсотків вакцинованих. Здебільшого на наступний день у них було підвищення температури тіла до 37,8 градуса.

«Після прийому парацетамолу чи німесилу, що рекомендовано в інструкції, ці явища у всіх минули. Реакції після щеплення є нормальним явищем, адже маже всі вакцини мають конкретний відсоток побічних реакцій. Але їх варто відрізняти від ускладнень», — зазначила Оксана Піддубна.

Наразі в Україні від коронавірусу вакцинують лише медиків і військових у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Однак також було дозволено робити ін’єкції громадським діячам і публічним особам для популяризації щеплення.

Президент під час поїздки у зону ООС отримав щеплення вакциною Covishield. Фото: з твіттера Володимира Зеленського

Президент під час поїздки у зону ООС отримав щеплення вакциною Covishield. Фото: з твіттера Володимира Зеленського

Записатися у чергу на отримання вакцини від COVID-19 українці можуть з 1 березня. Це можна зробити кількома способами: через застосунок або портал «Дія», контакт-центр МОЗ з питань COVID-19, у центрі ПМСД, в якому ви обслуговуєтеся, або безпосередньо у свого сімейного лікарня. Кореспонденти сайту «Є» підготували детальну інструкцію, як записатися на вакцинацію.

Втім, пів мільйона доз вакцини, які отримала Україна, замало для повноцінної кампанії щеплення. Тому МОЗ розраховує отримати нові партії препаратів Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer-BioNTech, Sinovac і Novavax. Вони мають різне походження, ефективність, вимоги зберігання та можливі побічні ефекти. Зокрема, це пов’язано з технологіями їх створення, які можна розділити на класичні та інноваційні. Тому сайт «Є» підготував детальний матеріал про відмінності між вакцинами, які має отримати Україна.

Про переведення годинників, акцію протесту та перемога над «Шахтарем»

Є можливість, що цього року українцям не доведеться переходити на «літній» час. Необхідність переводити стрілки годинників покликаний скликати законопроєкт «Про обчислення часу в Україні». Його автор перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук пропонує запровадити єдиний і незмінний для країни час — Київський час. Він відповідатиме другому годинниковому поясу (UTC+2), тобто нинішньому так званому «зимовому» часу, який насправді для України є «стандартним».

Поки що цей законопроєкт Верховна Рада прийняла за основу. Тепер нардепи повинні проголосувати за нього у другому читанні. Щоб цієї весни не переходити на «літній» час, народні обранці підтримали пропозицію скоротити термін підготовки законопроєкту до другого читання.

У суботу, 27 лютого, понад пів сотні жителів Хмельницького вийшли на акцію протесту «Волю Стерненку». Головний же мітинг на підтримку громадського активіста Сергія Стерненка проходив у Києві. Серед вимог протестувальників — відпустити на свободу політичних в’язнів, реформувати судову систему, звільнити генпрокурора Ірину Венедіктову та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

«На місці Сергія Стерненка може опинитися кожен», — Андрій Попик.

«На місці Сергія Стерненка може опинитися кожен», — учасник акції протесту Андрій Попик.

Справжнім святом для вболівальників волочиського футбольного клубу «Агробізнес» став його поєдинок з донецьким «Шахтарем». Матч пройшов 3 березня на полі київського стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського. Напружена гра двох команд завершилася перемогою «Агробізнесу» з рахунком 1:0. Таким чином він став першим в історії країні клубом з Хмельницької області, який вийшов у півфіналу Кубка України. А наступного дня, 4 березня, жеребкування визначило, що насупним суперником «Агробізнесу» стане київське «Динамо». Цей матч має пройти у Волочиську 21 квітня.

Цього тижня Хмельниччину не оминули кадрові зміни. Зокрема, Володимир Зеленський звільнив голів двох райдержадміністрацій: очільника Кам’янець-Подільської РДА Анатолія Бернашевського й очільника Шепетівської РДА Юрія Басюка. Причиною стали подані ними заяви.

А голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій призначив нову директорку обласного архіву. Нею стала Катерина Бурдуваілс, яка до того була заступницею керівника цієї установи.

Більше актуальних нових можна знайти у рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую