ye-logo.v1.2

Додаткові обмеження та пасажирські перевезення: уряд вніс зміни до дії карантину

Суспільство 3540
Зміни стосуються планової госпіталізації, додаткових обмежень у «помаранчевих» зонах і правил пасажирських перевезень у «червоних»
Зміни стосуються планової госпіталізації, додаткових обмежень у «помаранчевих» зонах і правил пасажирських перевезень у «червоних». Фото: з архіву

Зокрема, урядовці відновили планову госпіталізацію у деяких «кольорових» зонах карантину.

Вчора, 22 березня, відбулося позачергове засідання Кабміну. На ньому урядовці проголосували за чергові зміни до своєї постанови щодо дії нинішнього адаптивного карантину. Хоча новацій небагато, вони є досить значними. Найперше вони стосуються планової госпіталізації, додаткових обмежень у «помаранчевих» зонах і правил пасажирських перевезень у «червоних».

Наразі вже опубліковано повний текст вчорашньої постанови Кабміну, за яким можна зрозуміти, які зміни очікують на українців.

Планова госпіталізація у медзакладах: у яких зонах її дозволили

Кабмін відновив поділ України на «кольорові» зони з 24 лютого. Тоді базовим для всієї країни був визначений «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Серед передбачених для нього обмежень була заборона для державних і комунальних закладів охорони здоров’я проводити планову госпіталізацію пацієнтів. Така госпіталізація дозволялася лишу у передбачених випадках. Зокрема, надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим, пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями, паліативної меддопомоги у стаціонарних умовах, а також — проведення термінових і невідкладних заходів з госпіталізації, якщо їх відтермінування становить загрозу життю або здоров’ю людини.

Нині ж урядовці виключили цей пункт і таким чином дозволили у в областях зі «жовтим» рівнем проводити планову госпіталізацію пацієнтів в усіх випадках. Це ж стосується «помаранчевих» зон, адже на їх території діють обмеження, передбачені для «жовтих».

Заборону на проведення планової госпіталізації урядовці запровадили для областей з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки. Однак це не стосується вище наведених винятків.

Додаткові обмеження для «помаранчевих» зон

Раніше для регіонів з «помаранчевим» рівнем, який поки що зберігається на території Хмельницької області, не передбачалося додаткових обмежень. Нині урядовці їх теж не запроваджували, але дали відповідні повноваження органам місцевого самоврядування.

Зокрема, на території окремих територіальних громад дозволили місцевих комісіям з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій власні обмеження у разі наявності таких ознак:

  • кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останніх семи днів на території окремої територіальної громади перевищує 70;
  • кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останніх семи днів перевищує кількість випадків за аналогічний період на 50 та більше відсотків.

Пасажирські перевезення та масковий режим у «червоних» зонах

Цього разу урядовці змінили правила пасажирських перевезень областями з «червоним» рівнем. Вони передбачили, що заборона на здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів усіма видами транспорту  прийматиметься окремим рішенням регіональної комісії з ТЕБ і НС. Раніше цим опікувалася державна комісія.
Такі заборони не стосуватимуться низки випадків:

  • перевезень легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років;
  • службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції;
  • пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них лабораторно підтвердженого негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 48 годин до дня поїздки.

Проте окремим рішенням державної комісії з ТЕБ і НС заборонятиметься посадка пасажирів в автомобільний чи залізничний транспорт міжобласного сполучення, окрім поїздів спеціальних залізничних рейсів у внутрішньому сполученні.

Крім того, запровадженні зміни до правил так званого маскового «режиму». Тепер у «червоних» зонах людям заборонили перебувати без вдягнених засобів індивідуального захисту на територіях загального користування. Раніше ж йшлося лише про громадські будівлі та транспорт.

Нагадаємо, впродовж минулого тижня у різних частинах Хмельницької області почали запроваджувати додаткові карантинні обмеження. Так зробили представники влади Хмельницького, Шепетівки, Летичева… Повний перелік таких обмежень кореспонденти сайту «Є» зібрали у матеріалі «Посилення карантину на Хмельниччині: які обмеження запровадили в громадах області».

Також додаткові обмеження 22 березня запровадили у Кам’янці-Подільському та Славуті.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую