ye-logo.v1.2

Собак для митниці будуть навчати у Хмельницькому?

Суспільство 1691 1

Наказом Державної митної служби України з 1 вересня цього року Одеський кінологічний центр переведено в Хмельницький

Таким чином керівництво митниці розраховує створити центр кінологічної служби на базі курсів з підвищення кваліфікації працівників митної служби, які діють в нашій області.
Проте таке рішення викликало велике невдоволення серед одеських кінологів. Вони відзначають, що хмельницькі курси абсолютно не підготовлені для навчання собак.
На прес-конференції, яка проводилася в інформаційному агентстві «Міст-Одеса», колишні начальник кінологічного центру Ігор Верко, начальник зооветеринарного сектора Ірина Лобанова і редактор всеукраїнського журналу «Зоолюкс» Олег Зайцев заявили, що таке перенесення необґрунтоване і призведе до втрати як кадрів, так і навчених тварин.
Зокрема, Ігор Верко стверджує, що у Хмельницькому не існує умов для навчання собак. В Одесі центр розташований на території порту, що дозволяє фахівцям тренуватися на місцевості, а у Хмельницькому немає ні порту, ні аеропорту, а до найближчого кордону – 200 кілометрів: «Там всього-на-всього один кінолог, тоді як у нас працював двадцять один співробітник. Крім того, там немає ні вольєрів, ні зооветслужби, ні, тим паче, місця для проведення тренувань на пошук наркотиків і зброї».
Варто сказати, що кінологічний центр був утворений в 1994 році як відділ Одеської митниці. З 2000 року він став самостійною юридичною особою і входив у підпорядкування Державної митної служби України. Тут щорічно проходили навчання 107 кінологічних команд (кінолог і собака) як на суші, так і на кораблях. Це був єдиний у своєму роді центр в Україні, де існувала можливість всебічної підготовки. Кінологи центру розробляли унікальні методики тренування собак, аналогів яких немає ніде у світі, і повинні були отримати грант на 110 тисяч доларів. «У цього центру є унікальні методики підготовки собак. Я сам, як кінолог з великим стажем, був вражений технікою роботи собак, коли відвідав центр», – заявив редактор журналу «Зоолюкс» Олег Зайцев.
Як зазначалося на прес-конференції, зараз кінологічний центр повинен переїхати на практично пусте місце, що знизить  якість роботи, приведе до збільшення затрат. В Хмельницькому немає де тренувати службових собак, немає відповідних умов для дресирування, немає де зберігати наркотики, за допомогою яких проходить навчання, виникне проблема з перевезенням собак поїздом. Також в Одесі собаки могли проходити дресирування на практиці в порту, аеропорту, в прикордонній зоні, на пошті. А в Хмельницькому такої можливості не буде.
До того ж, наказом Митної служби України висунуто вимогу про переїзд всіх працівників кінологічного центру в Хмельницький.
«Двадцять одного співробітника кінологічного центру планувалося перевести в Хмельницький, у всіх квартири в Одесі, а в Хмельницькому не надають жодних умов. Тому всі співробітники центру написали заяви про звільнення за власним бажанням», – сказав Ігор Верко.
П'ять собак, які знаходилися на балансі кінологічного центру, залишилися без роботи. Митники розірвали всі контракти з кінологами.
«Наші навчені собаки більше не потрібні – так нам сказали в Державній митній службі», – відзначила колишній старший інспектор зооветеринарного сектора кінологічного центру Державної митної служби України Марія Подгурська.
Нині працівники колишнього Одеського кінологічного центру пишуть скарги в різні інстанції. Вони переконані, що в результаті знищення центру окремі посадові особи можуть солідно збагатитися, а безпеці держави буде нанесено непоправної шкоди.

Про те, як підготувалися в Хмельницькому до відкриття кінологічного центру, читайте в одному з наступних номерів нашої газети.

Коментарі:

Я 18.09.2010 10:06

Автор, вам нестыдно тупо драть материалы из Интернета и потом со спокойной совестью подписываться под ними??? В одном номере вы дали два содраных матерала!!! Вы, что думаете, те, кто читают "Ешку" в Инете, другие сайты не просматривают новостные. Вы просто нарушаете все нормы авторского права. И, при этом, уже не в первый раз!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую