ye-logo.v1.2

Хмельниччина знову наближається до «червоної» зони: показники МОЗ

Суспільство 5591
Щоб перевищити ще два епідеміологічні показники, не вистачає одного відсотка
Щоб перевищити ще два епідеміологічні показники, не вистачає одного відсотка. Фото: ілюстративне pixabay.com

Кілька днів поспіль у Хмельницькій області зберігається найвищий в Україні рівень госпіталізації.

Вранці 3 квітня Міністерство охорони здоров’я опублікувало нові показники для визначення регіонів зі значним поширенням COVID-19. Саме за ними визначається «кольорова» зона карантину. Згідно з ними у Хмельницькій області, зберігається найвищий в Україні рівень госпіталізації. Крім того, не вистачає по одному відсотку, щоб перевищити ще два епідеміологічні показники…

Отож, впродовж 2 квітня на Хмельниччині рівень госпіталізації зріс з 122,6 на сто тисяч населення до позначки 128,1. Таким чином вже кілька днів поспіль він є найвищим в Україні. Для порівняння, другу сходинку за цим показником займає Житомирська область (115,5), а третю — місто Київ (114,4). Перевищення починається від позначки 60 на сто тисяч населення.

Також впродовж минулої доби спостерігався доволі значний ріст завантаженості ліжок з киснем, який не повинен перевищувати 65 відсотків. Якщо 1 квітня вони були заповнені на 60,8 відсотка, то вже 2 квітня — на 64 відсотки. Власне цей показник на Хмельниччині був перевищений 29-30 березня. Але область не була переведена у «червону» зону, бо на третій день наповненість ліжок з киснем впала до 64,4 відсотка.

Для порівняння, впродовж 2 квітня найбільша заповненість ліжок з киснем по Україні спостерігалася у Києві — 81,8 відсотка, Житомирській області — 73,8 відсотка, Київській області — 73,2 відсотка, Миколаївській області — 72,4 відсотка й у Львівській області — 71,6 відсотка.

До теми: У Хмельницькому посилюють карантин: які додаткові обмеження прийняли

Крім того, невдовзі Хмельниччина може перевищити ще один показник — коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Він має бути меншим за 20 відсотків. У Хмельницькій області впродовж 2 квітня він сягнув 19 відсотків. Фактично кілька днів поспіль цей показник зростав на один відсоток.

Для порівняння, нині найвищі коефіцієнти виявлення випадків інфікування спостерігаються на території Сумської області — 27,9 відсотка та Львівської області — 24,6 відсотка.

Щоб Хмельницька область потрапила у «червону» зону карантину, на її території впродовж трьох днів поспіль має бути перевищено два епідеміологічні показники. Однак може скластися ситуація, що буде перевищено одразу три показники.

До речі, за інформацією МОЗ, станом на ранок 3 квітня на території Хмельницької області лабораторно підтверджено 1 тисячу 144 нових випадків інфікування коронавірусом. На жаль, зареєстровано й 19 нових летальних випадків пов’язаних з ускладненням COVID-19. Натомість ще 383 жителів області подолали цю хворобу.

Під час публікації матеріалу представники Хмельницької облдержадміністрації поки не надали детальнішу статистику по області. Тому слідкуйте за оновленнями сайту «Є».

Оновлено о 13:50. Пресслужба Хмельницької облдержадміністрації подала детальнішу статистику щодо ситуації з коронавірусом у різних частинах краю станом на 12-у годину. Отож, детальніше — у матеріалі: «Коронавірус на Хмельниччині: ситуація станом на 3 квітня».
 

Якими є обмеження для «червоних» зон?

Нагадаємо, на території регіонів з «червоним» рівнем державна комісія з ТЕБ і НС може обмежити рух пасажирських перевезень у міжобласному сполученні.Натомість розв’язання питання роботи громадського транспорту на місцях перебуває у юрисдикції регіональних комісій.

Решта обмежень є такими:

  • заборонено перебувати у громадських будинках, спорудах і транспорті та на територіях загального користування без вдягнених засобів індивідуального захисту, які повністю закривають ніс і рот;
  • заборонено роботу усіх закладів освіти, крім дитсадків і 1-4 класів шкіл;
  • заборонено роботу непродовольчих ринків;
  • закладам громадського харчування заборонено приймати відвідувачів — вони можуть лише займатися доставкою їжі або приймати замовлення клієнтів на винос;
  • заборонено проведення всіх видів масових заходів, крім спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів;
  • закладам охорони здоров’я заборонено проводити госпіталізацію пацієнтів, крім надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, пацієнтам з онкологічними та пульманологічними захворюваннями, паліативної меддопомоги у стаціонарних умовах, а також — проведення термінових і невідкладних заходів з госпіталізації, якщо їх відтермінування становить загрозу життю або здоров’ю людини;
  • заборонено приймати відвідувачів спортивним залам і фітнес-клубам;
  • заборонено приймати відвідувачів закладами торгового й побутового обслуговування населення та торгово-розважальним центрам, крім таких винятків: якщо у них не менше 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин (обмеження покупців до іншого асортименту таких закладів не буде передбачено), а також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, а перукарні й салони краси — лише за попереднім записом;
  • заборонена робота будь-яких розважальних закладів;
  • закладам культури заборонено приймати відвідувачів — винятком з правила є історико-культурні заповідники.

Читайте також: Дефіцит медичного кисню: Теофіполь звернувся за допомогою до Міністерства охорони здоров’я

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую