Гаряча тема:
- Війна
Дефіцит медичного кисню: Теофіполь звернувся за допомогою до Міністерства охорони здоров’я
Ситуацію з киснем у місцевій лікарні називають «критичною».
Вчора, 2 квітня, депутати Теофіпольської селищної ради проголосували за звернення до Міністерства охорони здоров’я України. Вони просять урядовців допомогти зі забезпеченням місцевої лікарні медичним киснем, адже, на їх переконання, ситуація критичною. Основні тези цього звернення опублікували на сайті Теофіпольської селищної ради.
За його текстом, нині у Теофіпольській багатопрофільній лікарні (раніше Теофіпольська ЦРЛ — авт.) 80 ліжок відведено під лікування хворих на коронавірус. Станом 1 квітня з підтвердженим діагнозом COVID-19 у медзакладі перебувало 78 пацієнтів (за статистикою ОДА, станом на 2 квітня: 57 хворих і 14 людей з підозрою — авт.). Таким чином наповненість лікарні сягає майже ста відсотків. До того ж 30 пацієнтів перебуває на кисневій підтримці.
У лютому керівництво Теофіпольської багатопрофільної лікарні уклало договори на постачання медичного кисню з двома компаніями: скрапленого з ТОВ Фірма «Львівкисень» і газоподібного з ТОВ «ПроскурівТехГаз ЛХЗ». Однак станом на 1 квітня вони не можуть повністю виконати свої зобов’язання.
«Наразі у лікарні склалася критична ситуація із забезпеченням киснем. Адміністрація закладу неодноразово зверталась до «Львівкисню» та «ПроскурівТехГаз ЛХЗ» щодо їх зобов’язання забезпечити лікарню киснем у повному обсязі, передбаченому у договорі. На це отримано відмову через дефіцит кисню», — зазначено у депутатському звернені до міністерства.
Тому депутати селищної ради звернулися до Міністерства охорони здоров’я з проханням сприяти забезпеченню медичним киснем Теофіпольської багатопрофільної лікарні, яка надає медичну допомогу хворим з COVID-19.
Нагадаємо, кореспонденти сайту «Є» ще 15 березня писали, що медзаклади Хмельницького, Славути та Шепетівки стикнулися зі затримками постачання медичного кисню. Цю ситуацію спричинило різке зростання захворюваності на коронавірус в різних областях країни. Відповідно «Львівкисень», який забезпечує скрапленим киснем весь західний регіон, іноді затримує нові поставки.
Й у Славуті 15 березня направили звернення з проханням про допомогу прем’єр-міністру Денису Шмигалю та голові Хмельницької облдержадміністрації Сергію Гамалію. Останній наступного дня спрямував у Славутську міську лікарню перевірку, щоб з’ясувати причини дефіциту «технічного кисню». Однак пізніше під час звіту за сто днів роботи на своїй посаді Сергій Гамалій переконував, що «ніяких перевірок не насилав».
Власне з того часу проблема з постачанням медичного кисню на Хмельниччині досі не розв’язана. Тому 31 березня заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук розповів, що у 12 лікарнях краю впродовж року заплановано встановити кисневі станції. Конкретних дат посадовець не називає, адже кошти на це спершу має виділити обласна рада.
Читайте також: На Хмельниччині найвищий в Україні показник госпіталізацій хворих із COVID-19
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: