ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

«Червона зона»: у Хмельницькому ще визначатимуть перелік обмежень

Суспільство 8449
Станом на 5 квітня на Хмельниччині не оголошено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки
Станом на 5 квітня на Хмельниччині не оголошено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Обласна комісія з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій вирішила посилити карантинні обмеження.

Сьогодні, 5 квітня, деякі місцеві видання написали неточну інформацію щодо переведення Хмельниччини у «червону» зону, адже станом на цей день область досі залишається «помаранчевою». Однак додаткові заборони, наближені до «червоного» рівня, прийняла обласна комісія з ТЕБ і НС. Зокрема, вони торкнулися пасажирських перевезень, роботи непродовольчих ринків і магазинів, закладів громадського харчування… Чи діятимуть такі заброни в обласному центрі, сайт «Є» запитав у заступника Хмельницького міського голови Романа Примуша.

За його словами, з повним переліком додаткових правил карантину в Хмельницькому ще не визначилися. Тому поки що зарано говорити, чи у місті, наприклад, обмежать роботу громадського транспорту. Фактично до 7 квітня включно на території Хмельницького зберігатимуться нинішні обмеження.

«Вранці 7 квітня заплановано провести засідання міської комісії з ТЕБ і НС. Тоді ж буде визначено, які обмеження діятимуть у Хмельницькому», — зазначив Роман Примуш.

Чому Хмельницька область досі не переведена у «червону» зону?

Попри опубліковану деякими виданнями інформацію, обласна комісія з ТЕБ і НС не перевела Хмельниччину у «червону» зону. У неї взагалі немає таких повноважень. Згідно з постановою Кабміну, «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки може оголошувати лише державна комісія. Для цього необхідно, щоб на території області впродовж трьох днів поспіль було перевищено два епідеміологічні показники.

Станом на 5 квітня на Хмельниччині два показники перевищенні лише впродовж 3-4 квітня: рівень госпіталізації (нині 131,2 на 100 тисяч населення) та коефіцієнт виявлення випадків інфікування (21,3 відсотка). Якщо така ситуація зберігатиметься й на ранок 6 квітня, Хмельницька область опиниться у «червоній» зоні.

Однак цього може й не статися, адже станом на 11-у годину 5 квітня в області лабораторно підтверджено 439 нових випадків інфікування коронавірусом, що є меншим, ніж у попередні дні. Через це є ймовірність, що коефіцієнт виявлення випадків інфікування знизиться до 20 відсотків. Тобто може повторитися минулотижнева ситуація з «падінням» завантаженості ліжок з киснем.

Нагадаємо, обласна комісія з ТЕБ і НС прийняла обмеження, які зі 7 квітня мають запровадити представники місцевого самоврядування:

1. Приймання відвідувачів у барах, ресторанах, кафе тощо, крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

2. Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах і закладами, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

  • закладів, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин (без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання);
  • торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
  • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльн пошти, а також медичної та ветеринарної практики, роботи автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;
  • виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;
  • провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг (приймання відвідувачів здійснюється за попереднім записом);

3. Приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

4. Проведення всіх масових заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів.

5. Робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.

6. Діяльність ринків, крім продовольчих.

7. Робота закладів освіти, крім дитсадків і 1-4 класів шкіл;

8. Здійснення регулярних перевезень пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах області, крім транзитних перевезень та перевезень:

  • легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років;
  • службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції;
  • пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них лабораторно підтвердженого негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 48 годин до дня поїздки.

9. Проведення планових заходів з госпіталізації, крім надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим; пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями; надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану медичну допомогу; проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення існує ризик для життя або здоров’я людей.

10. Робота підвісних канатних доріг.

11. Перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую