ye-logo.v1.2

На Хмельниччині вводять обмеження, наближені до «червоної зони»

Суспільство 21439
Обмеження діятимуть до 18 квітня
Обмеження діятимуть до 18 квітня. Фото: ілюстративне з архіву

Нові заборони розпочнуть діяти за два дні.

Сьогодні, 5 квітня, Хмельницька обласна комісія з питань ТЕБ і НС прийняла рішення про запровадження нових карантинних обмежень на території області. Як прокоментували сайту «Є» у пресслужбі ОДА, за показниками Хмельниччина незабаром може потрапити до «червоної зони». Однак, не чекаючи рішення державної комісії, в області вирішили від сьомого квітня ввести обмеження, наближені до червоного рівня епіднебезпеки.

Згідно з рішенням комісії з питань ТЕБ і НС облдержадміністрації, з 7 квітня на території Хмельницької області забороняється:

  •  Приймання відвідувачів у барах, ресторанах, кафе тощо, крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
  • Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах і закладами, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
    – закладів, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин (без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання);
    – торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
    – провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльн пошти, а також медичної та ветеринарної практики, роботи автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;
    – виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;
    – провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг (приймання відвідувачів здійснюється за попереднім записом);
  • Приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.
  • Проведення всіх масових заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів.
  • Робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.
  • Діяльність ринків, крім продовольчих.
  • Робота закладів освіти, крім дитсадків і 1-4 класів шкіл;
  • Здійснення регулярних перевезень пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах області, крім транзитних перевезень та перевезень:
    – легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років;
    – службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції;
    – пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них лабораторно підтвердженого негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 48 годин до дня поїздки.
  • Проведення планових заходів з госпіталізації, крім надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим; пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями; надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану медичну допомогу; проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення існує ризик для життя або здоров’я людей.
  • Робота підвісних канатних доріг.
  • Перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Термін виконання цього рішення до 18 квітня.

Нагадаємо, за останніми показниками МОЗ, у Хмельницькій області продовжує зберігатися найвищий в Україні рівень госпіталізації. Нині він становить 131,2 на сто тисяч населення. Крім того, два дні поспіль на Хмельниччині перевищений ще один епідеміологічний показник — коефіцієнт виявлення випадків інфікування, який не повинен бути вищим за 20 відсотків. Зокрема, 3 квітня він становив 20,3 відсотка, а 4 квітня — 21,3 відсотка. Якщо така ситуація буде зберігатися впродовж цієї доби, 5 квітня, то завтра Хмельницька область може опинитися у «червоній» зоні карантину.

Нагадаємо, на території регіонів з «червоним» рівнем державна комісія з ТЕБ і НС може обмежити рух пасажирських перевезень у міжобласному сполученні. Натомість розв’язання питання роботи громадського транспорту на місцях перебуває у юрисдикції регіональних комісій.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую