ye-logo.v1.2

На Кам’янеччині горіли береги Дністра

Суспільство 679
Вогонь встиг знищити траву на площі понад 4 гектари
Вогонь встиг знищити траву на площі понад 4 гектари. Фото: Служба порятунку 101 Кам'янець-Подільський

За добу рятувальники зафіксували два десятки пожеж в екосистемах.

На Хмельниччині знову фіксують пожежі в екосистемах. Про це повідомляють в Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області. Так, за минулу добу рятувальники двадцять разів виїжджали гасити вогонь сухої рослинності.

Зокрема на Кам’янеччині учора, 11 квітня, близько 15:30 горіла суха трава неподалік села Врублівці. Як повідомляють рятувальники, через сильний вітер пожежа набула великих масштабів. Вогонь встиг знищити траву на площі понад 4 гектари на берегах Дністра.

Також пожежі сухої рослинності зафіксували у Волочиському районі в селах Зайчики та Користова, у Хмельницькому районі в селах Калинівка, Доброгорща та Гвардійському, на Городоччині в Іванківцях, на Дунаєвеччині в Малому Жванчику, в селі Григорівка, що на Старокостянтинівщині, в Лисогірці на Чемеровеччині, в Ізяславі та на Деражнянщині в селах Вовковинці, Черешенька та Шарки, в Слобідці Красилівській на Красилівщині та у Хмельницькому неподалік проїзду Банковий, на Полонщині в селі Кіпченці, у селі Волиця на Теофіпольщині, на Кам’янеччині в селі Лісківці на в Прикордонній Улашанівці Славутського району.

Як повідомляють рятувальники, через сильний вітер пожежа набула великих масштабів. Фото: Служба порятунку 101 Кам'янець-Подільський

Рятувальники вкотре нагадують про те, що валити суху траву заборонено – це наносить непоправної шкоди екосистемам. Варто додати, що з 4 березня 2021 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки», який передбачає підвищення штрафів.

Так, порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (стаття 175 КУпАП) передбачає покарання від 1700 до 3400 гривень для громадян та від 3400 до 5100 гривень для посадових осіб.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі (стаття 77 КУпАП) – від 1530 до 4590 гривень для громадян і на посадових осіб – від 4590 до 15300 гривень.

За випалювання рослинності або її залишків (стаття 77-1 КУпАП) – від 3060 до 6120 гривень для громадян і на посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

Читайте також: ДТП на Старокостянтинівщині: внаслідок перекидання автомобіль спалахнув

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую