ye-logo.v1.2

Прапор за мільйони: Симчишин розповів, чи буде цей проєкт фінансувати місто

Суспільство 2705
«30 років ми чуємо що все державне, все національне не на часі…» - каже міський голова Хмельницького
«30 років ми чуємо що все державне, все національне не на часі…» - каже міський голова Хмельницького. Фото: ілюстративне ukrhome.net

Стяг мають встановити до 30-річчя Незалежності України.

Ідея встановити в Хмельницькому прапор до річниці Незалежності України, на який вже депутати Хмельницької облради підтримали виділення з обласної скарбниці п’яти мільйонів гривень, визвала жваву дискусію в соцмережах. Утім, за неофіційною інформацією, 5 мільйонів – це лише частина потрібної суми. То чи виділятимуть кошти на встановлення прапора ще й з міської скарбниці? На це питання учора, 15 квітня, під час онлайн-спілкування з мешканцями громади відповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Хмельничани поцікавилися думкою Олександра Сергійовича з приводу ідеї встановлення прапора до 30-річчя Незалежності України та чи фінансуватиме його встановлення за потреби ще й місто.

За його словами, це питання й справді викликало жваву дискусію і «болить» користувачам інформаційного простору. Утім наголосив, що встановлення такого прапора – аж ніяк не ініціатива міської влади.

«Ініціатива встановлення прапорів мені чи міській раді не належить – це ініціатива Офісу президента України, - каже Олександр Симчишин. - Тому було б слушно, якби таку необхідність аргументували саме звідти. Саме з Офісу президента ініціюють встановлення прапорів в усіх обласних центрах України. В різних містах суми різні: десь 27 мільйонів, десь 14. В Києві, наприклад, торік прапор встановили за 47 мільйонів гривень. Варто розуміти, що такий проєкт - це не просто палиця, яку встромили в землю і почепили прапор – це вагомий об’єкт благоустрою».

Утім, він, як міський голова, підтримує цю ініціативу.

«Вважаю, що в кожному обласному центрі мають бути такі прапори, - каже Олександр Сергійович. - 30 років ми чуємо що все державне, все національне не на часі. Що державна символіка – не на часі, українська церква – не на часі, українські герої – не на часі, українська топоніміка - вулиці, площі, сквери не на часі… І так вже 30 років. Я вважаю, що державне і національне на часі завжди – в будь-які, навіть складні часи».

Разом з тим, зазначив він, коли до міської влади звернулися з ініціативою співфінансувати цей об’єкт з міського бюджету, то відповіли відмовою.

«Міський бюджет не буде співфінансувати встановлення цього прапора, - пояснює Олександр Сергійович. - Виділяти кошти на це не будемо взагалі. Вважаємо, що такі об’єкти було б доцільно встановлювати за кошти народної толоки. Наприклад, я особисто, у випадку створення благодійного фонду, перерахую на це свій 10-денний заробіток. Ми такі речі вже робили. Наприклад торік у березні працівники міської ради перерахували із своєї зарплати 620 тисяч гривень на премії лікарям. Вважаю чимала кількість людей та бізнесу це зробить. Тому вважаю встановлення такого прапора важливим і необхідним, але за кошти меценатів і благодійників».

Нагадаємо, подання про виділення коштів на встановлення найбільшого Прапора України спрямував на розгляд депутатів голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій. Заплановано, що синьо-жовтий стяг встановлять до 23 серпня - Дня Державного Прапора України.

Додамо, що раніше сайт «Є» поцікавився думкою читачів з приводу ініціативи встановлення такого прапора, провівши опитування. Як виявилося, багато учасників опитування є не противниками виділення бюджетних коштів на найбільший в області Прапор України, але вважають, що це не потрібно робити саме у цей час.

Читайте також: Не було техніки: на Старосинявщині нарешті демонтували погруддя… Леніна

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую