ye-logo.v1.2

Не було техніки: на Старосинявщині нарешті демонтували погруддя… Леніна

Суспільство 1363 1
Погруддя Леніна демонтували на початку квітня
Погруддя Леніна демонтували на початку квітня. Фото: ілюстративне old.uinp.gov.ua

Декомунізаційні закони були прийняті ще шість років тому.

На Старосинявщині демонтували погруддя Володимира Леніна. Ще донедавна воно було встановлене в селі Пилявка біля сільського клубу. Як повідомляє засновник проєкту «Декомунізація.Україна» Вадим Поздняков, в лютому в місцевій адміністрації підтвердили факт наявності пам’ятника Леніну в селі. Тоді ж активісти звернулись до місцевої влади з вимогою його демонтувати. За словами Вадима Позднякова, це, очевидно, було останнє погруддя Леніну в Україні (не враховуючи окуповані території).

Як розповіла сайту «Є» діловод старостату Ніна Панчук, пам’ятник демонтували працівники комунального підприємства громади тиждень тому.

«Ще на початку 2000-х в громаді на сесії сільської ради депутати прийняти рішення залишити пам’ятник як історичний об’єкт села, - каже Ніна Степанівна. – Це рішення зберігається у нас в архіві. Коли ж почалися декомунізаційні процеси, згодом об’єднання в громаду, то постало питання демонтажу пам’ятника. Тодішня староста села довела до відома депутатів громади, що у селі нема техніки, щоб демонтувати Леніна. Так він і залишився…» 

Нагадаємо, процес декомунізації в Україні, який розпочався зі здобуттям Незалежності і активізувався під час ленінопаду в період Революції гідності, був узаконений ухваленим 9 квітня 2015 року Верховною Радою України Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».

Загалом же першою подією ленінопаду, яка набула широкого розголосу, стало повалення пам'ятника Леніну в Києві 8 грудня 2013 року. Найактивніша фаза ленінопаду припала на перші дні після протистоянь 18–21 лютого 2014 року та втечі Віктора Януковича.

Лише упродовж 2014 року на Хмельниччині було демонтовано близько 60 пам’ятників Леніну. Зокрема, в Хмельницькому пам’ятник Леніну, який був встановлений в парку культури та відпочинку імені Михайла Чекмана, повалили 21 лютого 2014 року.  

Коментарі:

Віталій Українець 14.04.2021 12:49

Де подівся Хмельницький ленін питання до влади залишаеться без відповіді і сьогодні!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую