ye-logo.v1.2

Карантинні обмеження на Великдень: рекомендації МОЗ і духовенства

Суспільство 2416
Прем
Прем'єр-міністр заявив, що додаткових карантинних обмежень на Великдень в Україні не запроваджуватимуть. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Урядовці закликають літніх людей та вірян з хронічними хворобами не перебувати всередині храму.

Цієї неділі, 2 травня, в Україні відзначатимуть Великдень. На черговому засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на це свято не посилюватимуть карантин. Однак, щоб не допустити спалаху коронавірусу, буде підвищено контроль за дотриманням нинішніх обмежень. Зокрема, представники Міністерства охорони здоров’я розробили рекомендації щодо святкування Великодня у храмах країни.

Про правила святкування Великодня розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. За його словами, найперше вхід у храм дозволений лише людям зі вдягненими захисними масками чи респіраторами, які повністю заривають рот і ніс. Також їх потрібно вдягати у дворі храму. Між присутніми має бути дотримана дистанція у півтора метра.

«У постанові Кабміну чітко прописано, що у храмах площа для перебування однієї людини має становити не менше, ніж чотири метри квадратних», — зазначив Віктор Ляшко.

Він додав, що МОЗ також закликає представників духовенства дотримуватися таки рекомендацій:

  • заохочувати онлайн богослужіння для вірян;
  • збільшити кількість сесій благословення та зменшити їх тривалість;
  • зафіксувати вхідні двері до приміщення храмів у відкритому стані, щоб забезпечити обмін повітря всередині приміщення;
  • встановити обмеження для відвідування служби перед благословенням всередині храмів і забезпечити дотримання дистанцій у півтора метра;
  • відвідувати обряд освячення їжі лише одні особі від домогосподарства, без сімейних відвідувань.

«Людям похилого віку та з хронічними захворюваннями рекомендуємо утриматися відвідування храмів, а освятити великодній кошик на дворі біля храму або у під час онлайн богослужіння», — заявив Віктор Ляшко.

Подібно позиції дотримуються й представники духовенства. У інтерв’ю для видання «Радіо свобода» Предстоятель Православної церкви України, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав вірян дотримуватися карантинних обмежень. Особливо це стосується верств населення, які перебувають у групі ризику.

«Вони повинні бути більш відповідальними щодо стану свого здоров’я. І церква буде робити все залежне від неї задля того, щоб задовольнити духовні потреби наших вірних, інколи навіть без безпосереднього спілкування. Бо сучасні засоби комунікації дозволяють це робити. Але храми будуть відчинені», — розповів Блаженнійший Епіфаній.

Читайте також: Чи дозволили непродовольчим магазинам Хмельницького повернутись до звичного режиму роботи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую