ye-logo.v1.2

У хмельницькому ботанічному саду квітнуть магнолії та рідкісні першоцвіти

Суспільство 4165
Сон занесений до Червоної книги України
Сон занесений до Червоної книги України. Фото: Артема Баландіна

Заморозки, які спостерігалися наприкінці квітня, їм не нашкодили.

У ботанічному саду Хмельницького національного університету розпочалася пора весняного цвітіння. Жовтим цвітом вкрилися форзиція, зацвіли перші магнолії. Саме тут знаходиться найбільша колекція в місті цих розкішних квітучих дерев. Слідом за білими магноліями розцвітуть червоні та рожеві. А ще цвіте сакура - вишня курильська. Це сакура природної флори Японії, з якої розпочали свій родовід численні декоративні сакури. Також тут також можна побачити колекцію рідкісних першоцвітів. Серед них і сон-траву, рослину, яка занесена до Червоної книги України.

Весняне квітування в ботанічному саду цього року розпочалося дещо пізніше - далася взнаки прохолода. Як розповіла сайту «Є» Людмила Казімірова, доцент кафедри екології Хмельницького національного університету та керуюча Ботанічним садом, на жаль ми усе частіше зустрічаємось з наслідками глобального потепління. І воно проявляється не лише у таненні льодовиків на інших континентах, але й у аномальних погодних явищах.

«Ми все частіше спостерігаємо періоди затяжних бездощових або ж дощових періодів, пилові бурі, гради і зливи, - пояснює Людмила Казімірова. – Кілька днів тому усіх налякали приморозки. Утім, в порівнянні іншими містами України, – Запоріжжям, Кривим Рогом, Чернівцями, Львовом, Києвом, де наповну квітують магнолії, сакури, форзиції – у місті Хмельницькому спостерігаємо лише початок квітування цих рослин, тому вони виявились менш вразливими до цих приморозків».

У Хмельницькому спостерігаємо лише початок квітування рослин, тому вони виявились менш вразливими до приморозків

Також Людмила Казімірова зазначає, що переважаюча більшість рослин ботанічного саду Хмельницького національного університету адаптовані до наших регіональних кліматичних умов, з майже щорічними весняними приморозками. Вони успішно переживали такі погодні аномалії минулими роками.

Слідом за білими магноліями розцвітуть червоні та рожеві

«Видимих ознак ушкоджень не бачимо і зараз, - каже вона. – А найбільш уразливі молоді рослини ми укриваємо».

Квітнуть нині у ботанічному саду і різноманітні першоквіти. Тут зібрано колекцію ефемероїдів (багаторічні трав'янисті рослини, котрі мають короткий вегетаційний період і більшу частину року проводять у стані спокою) подільської діброви (38 видів рослин). Серед них є занесені до Червоної книги України: підсніжник звичайний, шафран Гейфелів, цибуля ведмежа (черемша), скополія карніолійська. Є й такі, які охороняються в Хмельницькій області – арум Бессерів, медунка м’яка, зубниця залозиста, переліска яйцевидна. Також квітнуть горицвіт весняний, сон великий, сон лучний, сон розкритий – рослини з Червоної книги Україні та регіонально рідкісні - гіацинтик блідий, вітеринка лісова.

У ботанічному саду Хмельницького національного університету цвіте сакура - вишня курильська

Загалом, у ботанічного саду зростає 47 видів трав’яних та 55 видів деревних рослин, які увійшли до світових «червоних списків», Червоної книги України та охороняються на регіональному рівні в Хмельницькій області.

Студенти університету, які навчаються на кафедрі екології та біологічної освіти зініціювали інформаційну кампанія в соцмережах про захист першоцвітів

Разом з цим, студенти університету, які навчаються на кафедрі екології та біологічної освіти, зініціювали інформаційну кампанія в соцмережах про захист першоцвітів у вигляді соціального ролика та листівок.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую