ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Прапор за п’ять мільйонів: що планують зробити за ці гроші у хмельницькому дендропарку

Суспільство 2045
Компанію, яка встановлюватиме найбільший Прапор України, обиратимуть 4 червня
Компанію, яка встановлюватиме найбільший Прапор України, обиратимуть 4 червня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Найбільший Прапор України на Хмельниччині мають встановити коштом обласного бюджету до 30-ї річниці Незалежності.

Вчора, 18 травня, було оголошено тендер на будівництво флагштоку для найбільшого на Хмельниччині Прапора України. На це минулого місяця з обласної скарбниці депутати виділили п’ять мільйонів гривень. Проте у тендері вказано дещо меншу очікувану вартість таких робіт — понад чотири з половиною мільйони гривень. Відповідатиме за визначення підрядника державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника». Про це свідчить інформація, опублікована на порталі «Прозоро».

Згідно з тендерною документацією, флагшток для найбільшого прапора будуватимуть у Хмельницькому на території Дендрологічного парку «Поділля». Його висота має становити 50 метрів, а вага — понад сім тонн. Ширина й довжина полотна синьо-жовтого стяга сягне 10 і 15 метрів.

Під час будівництва флагштоку майбутній переможець тендеру має провести земельні роботи, забити вісім паль і зробити бетонний фундамент. Оскільки найбільший в області Прапор України буде підсвічуватися, підрядник має подбати й про підведення електромереж і встановлення восьми світильників. А також — встановити лічильники, вимикач і блискавкозахист.

Крім того, підрядник має подбати про благоустрій навколишньої території. Зокрема, встановити 24 лавки, біля яких має бути по сміттєвій урні. Також заплановано висадити 96 кущів троянд.

Очікувана вартість усіх робіт визначена на рівні 4 мільйонів 524 тисяч 999 гривень. Кінцевий термін подачі заявок на участь у цьому тендері — 3 червня. А наступного дня буде проведено сам аукціон.

Нагадаємо, до 30-ї річниці Незалежності України найбільші синьо-жовті стяги мають замайоріти в усіх обласних центрах країни. Хмельницька обласна рада 8 квітня на його встановлення виділила п’ять мільйонів гривень. За це з 57 зареєстрованих депутатів облради проголосувало 49 обранців. Таке рішення викликало доволі гостру реакцію користувачів соціальних мереж.

Тому кореспонденти сайту «Є» поцікавилися думкою почесного громадянина Хмельницького, в’язня радянських таборів Кузьми Матвіюка, якому обласні депутати не надали слово перед голосуванням. Кузьма Іванович переконаний, що в умовах війни та пандемії витрачати п’ять мільйонів гривень на найбільший прапор — недоцільно. Також він побоюється, що через подібну погоню за гігантизмом, яка є більш характерною для росіян, Державний Прапор для деяких людей може стати предметом глузування.

Також сайт «Є» запитав у читачів, чи підтримують вони встановлення найбільшого в області Прапора України за п’ять мільйонів гривень і запропонували кілька варіантів відповіді. Участь у кількаденному опитуванні взяло 477 людей. Більшість респондентів, 49,48 відсотка, обрали варіант «В нинішніх умовах бюджетні кошти на такі проєкти виділяти недоцільно». Щодо решти: 40,46 відсотка опитаних натиснули на відповідь «Ні», 4,19 відсотка — «Так», 1,89 відсотка — «До 30-річчя Незалежності України – це хороша ідея», 1,2 відсотка — «Мені байдуже».

Опитування тривало з 14-ї години 7 квітня до 12-ї 9 квітня

Опитування тривало з 14-ї години 7 квітня до 12-ї 9 квітня. Фото: з архіву редакції

Крім того, 1,88 відсотка респондентів запропонували власний варіант відповіді. Серед них: «Якщо на 5 мл менше вкрадуть чиновники, тоді так», «Відправити гроші в лікарні», «Краще передати ті кошти дітям, які хворіють онкологією», «Від цього патріотизму не побільшає», «Гроші пенсіонерам» (граматика оригіналів збережена — авт.).

Читайте також: Платні парковки у Хмельницькому: де їх можуть запровадити та як вони працюватимуть

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую