ye-logo.v1.2

Платні парковки у Хмельницькому: де їх можуть запровадити та як вони працюватимуть

Суспільство 4005
Перед запровадженням у Хмельницькому платних парковок ще має запрацювати інспекція з паркування
Перед запровадженням у Хмельницькому платних парковок ще має запрацювати інспекція з паркування. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Заплановано, що розрахунок за платні парковки буде безготівковим.

Хмельницький поступово рухається до запровадження платного паркування. Воно діятиме у деяких частинах міста. Де ж можуть бути перші платні парковки та як вони працюватимуть, кореспонденти сайту «Є» запитали у заступника Хмельницького міського голови Миколи Ваврищука.

За його словами, платні парковки у Хмельницькому працюватимуть виключно в автоматизованому режимі. Заплановано, що людина зможе сплатити таку послугу через термінал або мобільний додаток. Це дозволить виключити готівковий розрахунок, а відповідно — зловживання з боку відповідальних працівників.

Однак поки невідомо, якою саме буде ця автоматизована система. Щоб визначитися з цим питанням, міська рада невдовзі має провести відповідний конкурс. Однак ймовірно, що це будуть не паркомати.

«Один автоматизований паркомат коштує три-чотири тисячі доларів. Тому окупність такого проєкту розтягується на роки. Але уряд вже дозволив також використовувати для парковок звичайні термінали, які приймають оплату комунальних послуг, — розповідає Микола Ваврищук. — Тому ми проводимо конкурс, щоб визначити найбільш вигідну для міста автоматизовану систему. Чи зрештою це будуть паркомати, чи термінали, зможемо побачити за результатами конкурсу».

Які місця розглядають для запровадження платного паркування?

За його словами, проведення відповідного конкурсу не означає, що у місті одразу почне діяти платне паркування. Спершу необхідно облаштувати відповідні місця автоматизованою системою. Крім того, його будуть запроваджувати поступово. Наразі йде мова лише про дві частини Хмельницького.

«Поки що розглядаємо парковки, які раніше були платними. Тобто біля авторинку (на вулиці Трудовій — авт.) та біля речового ринку (на Львівському шосе — авт.)», — зазначив Микола Варищук.

До теми: Як у Хмельницькому розв’язати проблему з паркуванням авто: результати опитування

Він додає, що, ґрунтуючись на отриманому досвіді, міська влада розглядатиме й інші місця для запровадження платних парковок. Не виключено, що це буде навіть центральна частина міста. Крім того, поки не визначена конкретна автоматизована система, ще зарано говорити про точну вартість майбутньої послуги з паркування.

Хто контролюватиме палатні парковки?

Заступник міського голови розповідає, що платні парковки також неможливо запровадити поки буде відсутній контроль за ними та й взагалі за тим, як у Хмельницькому припарковані автомобілі. За це відповідатиме інспекція з паркування. Її представники матимуть повноваження виписувати штрафи для порушників. Але спершу вони будуть обмежуватися попередженнями.

«Наразі нам потрібно троє інспекторів: двоє працюватимуть на вулицях, а інший — займатиметься роботою з документами. Для початку такої кількості вистачатиме, адже як мінімум перші два місяці інспектори з паркування взагалі не виписуватимуть штрафів. Вони будуть займатися лише роз’яснювальною роботою. Після проведення такої профілактичної роботи серед хмельницьких водіїв поступово збільшуватимемо кількість інспекторів», — пояснив Микола Ваврищук.

Також він зазначив, що ймовірно ці інспектори запрацюють у червні. Наразі вже завершився прийом документів від кандидатів. Після проведення екзаменів, вони пройдуть навчання у місті, де вже діє така інспекція. Також міська рада ще має закупити для них форму та обладнання. Зокрема, інспектори матимуть нагрудні відеореєстратори та планшети. За допомогою останнього інспектор робитиме фотографію автомобіля та роздруковуватиме QR-код. А водій, перейшовши за ним, зможе побачити, де саме він порушив правила парування.

Читайте також: Читайте також: Все про електронний квиток у Хмельницькому: запитання та відповіді

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую