ye-logo.v1.2

Прийди і здай кров: хмельничан закликають ставати донорами

Суспільство 2115
Хмельничан запрошують стати донорами крові
Хмельничан запрошують стати донорами крові. Фото: з архіву

14 червня - День донора.

У Хмельницькому організовують колективний похід для здачі крові. Чекають на хмельничан, які хочуть долучитися до потрібної та благородної справи в обласній службі крові (вулиця Сковороди, 29) 14 червня, у День донора.

«Вперше організували хмельничан для донорства у 2019 році. Торік не вдалось реалізувати ініціативу через карантин. Цьогоріч ми знову вирішили об'єднати містян і ставимо собі за мету популяризував безкоштовне донорство на системній основі. Наголошуємо на тому, що донорство корисне і для здоров'я самого донора. Зокрема, покращуться робота серцево-судинної системи, зменшується ризик виникнення інсультів та інше. Якщо ж громадянин здає кров неодноразово, то має деякі пільги», - розповідає співкоординаторка проєкту «Мій донор» Валерія Стасюк.

За її словами, донорство надзвичайно важливе, оскільки для когось кров у певний момент може стати життєво необхідною. І добре, коли буде її запас у службі крові. Саме цю ідею проєкт «Мій донор» хоче донести усім хмельничанам.

«Від 2019 року до нас долучилось близько 300 осіб, які стали донорами. Це не тільки пересічні громадяни, а й відомі інста-блогери, телевізійники, учасники музичних гуртів, спортсмени, активісти, чиновники. 14 червня ми очікуємо усіх охочих, але просимо попередньо зареєструватись, щоб ми могли розвести донорів у часі. Форму для реєстарції можна знайти на сторінці у фейсбуці "Мій донор/Хмельницький". Про кількість зареєстрованих напередодні повідомимо керівництво служби крові, аби процес здачі минув максимально швидко», - додає активістка.

Валерія каже, що здавати кров - це не боляче, а сама процедура зовсім недовготривала – максимум 20-30 хвилин. Перед здачею на кандидатів очікуватиме ряд консультацій з різними фахівцями. Братимуть кров на аналіз, аби перевірити її придатність, мірятимуть тиск та гемоглобін, важитимуть.

Нагадаємо, що донором крові не може бути громадянин, якому не виповнилося 18 років, його ріст менше ніж 150 сантиметрів, а вага менша ніж 50 кілограмів. Окрім того, не може здавати кров людина, яка нещодавно перехворіла на ГРВІ чи коронавірус. Детальніше про обмеження читайте за посилання: moz.gov.ua/article/health/hto-mozhe-buti-donorom-krovi-i-jak-gotuvatisja-do-zdachi-krovi-

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую