ye-logo.v1.2

Хмельницьких водіїв штрафуватимуть за порушення правил паркування: як це працюватиме

Суспільство 5825
Попередньо інспектори з паркування запрацюють впродовж червня
Попередньо інспектори з паркування запрацюють впродовж червня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Інспектори з паркування зможуть не лише штрафувати порушників, а й евакуйовувати їх автомобілі.

Невдовзі у Хмельницькому запрацює інспекція з паркування. Її працівники штрафуватимуть водіїв, які залишили свою автівку в недозволеному місці. Наприклад, на зупинці громадського транспорту чи посеред тротуару. Про це свідчить проєкт рішення виконавчого комітету, у якому вказано, хто ж стане першими у місті інспекторами з паркування.

Згідно з проєктом рішення виконкому, інспектори матимуть два види повноважень. Найперше зможуть виписувати водіям штрафи. Йдеться виключно про випадки, передбаченні частинами 1, 2 та 7 статті 122 і частинами 1, 2 та 8 статті 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, інспекторів уповноважать тимчасово затримувати транспортні засоби у випадках, передбачених статтею 265-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Що відомо про нових інспекторів з паркування?

Такі повноваження на одному з найближчих засідань виконкому мають покласти поки що на двох інспекторів з паркування управління транспорту та зв’язку: на Лижника Вадима Віталійовича та Остапішина Івана Івановича.

В останній електронній декларації Вадима Лижника вказано, що донедавна він працював у комунальному підприємстві «Електротранс». Також раніше претендував на посаду провідного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області.

А у електронній декларації Івана Остапішина зазначено, що до осені 2018 року він працював старшим інспектором Управління патрульної поліції в Хмельницькій області. Після звільнення перейшов у Службу автомобільних доріг у Хмельницькій області, а далі — у товариство з обмеженою відповідальністю «Техтрансконтроль».

Нагадаємо, заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук розповідав сайту «Є», що інспектори з паркування мають запрацювати впродовж червня. Вони матимуть форму з розпізнавальними знаками, нагрудні камери та планшети для виписування штрафів. Проте перші місяці своєї роботи вони все ж не штрафуватимуть водіїв, а займатимуться роз’яснювальною роботою.

«Наразі нам потрібно троє інспекторів: двоє працюватимуть на вулицях, а інший — займатиметься роботою з документами. Але у майбутньому плануємо поступово збільшувати кількість інспекторів», — зазначив Микола Ваврищук.

Які штрафи передбаченні для порушників паркування?

У частині 1 статті 122 КУпАП передбачена відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків і розмітки, зупинки, стоянки й проїзду пішохідних переходів, порушення заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками (тут і далі концентруємо увагу саме на тих правопорушеннях, які найбільш дотичні до теми паркування — авт.)… За це водію може загрожувати 340 гривень штрафу.

У частині 3 статті 122 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил руху та зупинки на смузі для громадського транспорту, зупинку й стоянку, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху... За це водію може загрожувати 680 гривень штрафу.

У частині 7 статті 122 КУпАП передбачена відповідальність за зупинку чи стоянку на місцях, які позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспорту, оснащеного електричними двигунами... За це водію може загрожувати від 340 гривень до 510 гривень штрафу.

У частині 1 статті 152-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил паркування транспортних засобів, зокрема неоплата за користування майданчиком для платного паркування. За це водію може загрожувати штраф у двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування таким майданчиком.

У частині 2 статті 152-1 КУпАП передбачена відповідальність за паркування на місцях, призначених для безоплатного паркування пільгових категорій населення, якщо у водія немає необхідних пільг. За це водію може загрожувати штраф у тридцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування платним майданчиком для паркування.

У частині 8 статті 152-1 КУпАП передбачена відповідальність за паркування на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами. За це водію може загрожувати від 340 гривень до 510 гривень штрафу.

За що можуть тимчасово затримати автомобіль?

Такі випадки наведенні у статті 265-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Серед них: залишення авто на проїзній частині у два й більше рядів, стоянка на залізничних переїздах, естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, на пішохідних переходах і ближче як на десять метрів до них (крім випадків надання переваги пішоходу), ближче як за 30 метрів до зупинок громадського транспорту тощо. А також, якщо автомобіль унеможливлює рух інших транспортних засобів, перешкоджає руху пішоходів і снігоприбиральної та іншої комунальної техніки.

У такому разі інспектори можуть за допомогою евакуатора доправити автомобіль водія-порушника на спеціальний майданчик. Під час цього вони повинні скласти акти про огляд місця події та тимчасове затримання транспортного засобу й повідомити про це поліцію.

Читайте також: Випробувано на собі: як користуватися електронними та разовими квитками у хмельницьких тролейбусах

Коментарі:

Вася 20.06.2021 10:04

Вам не кажется что все права штрафовать и эвакуировать УЖЕ есть у работников ДАІ? Но у них еще ответственность как у работников Полиции. Вы же хотите на уровне міськради ввести должность "непонятнокаких инспекторов" и еще и незаконно предоставить им право штрафовать без суда! Опять "коррупционная схема"? Уважайте уже наконец Закон Украины!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую