ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У хмельницьких тролейбусах не приймають готівку: що думають люди

Суспільство 9482

За проїзд без електронного квитка пасажиру загрожуватиме штраф.

Від сьогодні, 1 липня, за проїзд у хмельницьких тролейбусах більше не приймають готівку. Розрахуватися можна лише одним з видів електронного квитка: разовим або багаторазовим. Відтак у тролейбусах вже немає кондукторів. Натомість працюють контролери, які перевіряють оплату електронними квитками. За їх відсутність пасажирам загрожуватиме штраф.

Тому в перший день переходу на безготівковий розрахунок кореспонденти сайту «Є» поцікавилися думкою хмельничан. Запитали у них, як вони ставляться до такої новації та чи не виникло у них незручностей.

Чи вже штрафують за безквитковий проїзд?

Представників контрольної служби кореспондентам сайту «Є» вдалося зустріти у тролейбусі, який їхав за маршрутом №16 Катіон-Гречани.

«Багато людей заходить у тролейбус, сподіваючись розплатитися готівкою. Однак вони не мають права проїзду, — розповідає контролерка Наталія Печенюк. — Вони повинні мати один з видів електронного квитка. Наприклад, електронну картку, разовий квиток з QR-кодом, придбаний у мобільному застосунку або терміналі, громадянський проїзний. Також можна розплатитися через застосунок «Приват24» чи безконтактною банківською карткою (вид карток, якими можна розплатитися, піднісши до термінала — авт.)».

За її словами, сьогодні контролери не штрафують пасажирів за проїзд без електронного квитка, а лише попереджують про майбутню відповідальність. Людей, які не мають електронного квитка, просять вийти з тролейбуса на найближчій зупинці.

За словами контролерки Наталії Печенюк, сьогодні пасажирів не штрафують, а лише попереджують

За словами контролерки Наталії Печенюк, сьогодні пасажирів не штрафують, а лише попереджують

Як пояснив заступник Хмельницького міського голови, пасажирів не штрафуватимуть лише сьогодні та завтра. Далі ж за неоплачену поїздку в тролейбусі доведеться сплатити 120 гривень штрафу. Якщо ж людина відмовиться це зробити, контролер викличе поліцію.

«Пасажир не знатиме, на якій саме зупинці можуть зайти працівники контрольної служби. Тому він мусить розуміти, що несе відповідальність за оплату проїзду. Звісно спершу людям важко відмовитися від готівкового розрахунку, але досвід Вінниці показує, що невдовзі вони до цього звикають. Розуміємо, що перші дні або навіть місяць будуть найважчі», — зазначив Микола Ваврищук.

Як ставляться хмельничани до скасування готівкового розрахунку?

Опитування проводили вранці на зупинці громадського транспорту «Торговельний центр». Більшість людей поставилися з розумінням до переходу на безготівковий розрахунок.

«Я завчасно придбала електронний квиток. Мені ним зручніше користуватися, ніж готівкою. Не потрібно шукати дрібні гроші, а лише поповнити рахунок на квитку», — поділилася пані Тетяна.

Пані Тетяна каже, що їй зручніше платити за проїзд електронним квитком, а не готівкою

Пані Тетяна каже, що їй зручніше платити за проїзд електронним квитком, а не готівкою

Втім, деякі жителі міста, хоч і мають електронний квиток, все ще не звикли до нього. Про це, наприклад, розповіла хмельничанка Олена: «До електронного квитка ще потрібно звикнути. Коли заходиш у тролейбус, починаєш готувати гроші, але тоді згадуєш, що потрібно дістати електронний квиток».

Через відсутність електронного квитка для частини пасажирів сьогодні довелося залишити тролейбус.

Пан Руслан повернувся з відрядження й не знав про скасування готівкового розрахунку

Пан Руслан повернувся з відрядження й не знав про скасування готівкового розрахунку

«Я повернувся з відрядження й не знав про скасування оплати проїзду готівкою. Кондуктора не було. Тому проїхав зупинку й вийшов з тролейбуса, — розповідає пан Руслан. — Якщо людина не живе у Хмельницькому, то звідки вона може знати про таку новацію. Місцевим простіше зорієнтуватися, адже кожного дня їздять на роботу».

Нагадаємо, минулого тижня виконавчий комітет Хмельницької міської ради затвердив нові правила проїзду в тролейбусах. Це стало підґрунтям для запровадження виключно безготівкового розрахунку.

До теми: Випробувано на собі: як користуватися електронними та разовими квитками у хмельницьких тролейбусах

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую