ye-logo.v1.2

Аварія на хімзаводі «РівнеАзот»: чи є загроза для півночі Хмельниччини

Суспільство 6062
Ситуацію з викидами в повітря прокоментували в МОЗ
Ситуацію з викидами в повітря прокоментували в МОЗ. Фото: rivnepost.rv.ua

Наша область межує з Рівненською. До місця аварії - трохи більше пів сотні кілометрів.

Сьогодні, 20 липня, близько 17-ї години неподалік Рівного на підприємстві «РівнеАзот» стався витік газів в цеху виробництва азотної кислоти. Очевидці в соцмережах публікували світлини та відео хмари помаранчевого диму, що поширювався з боку підприємства. Наразі про ситуацію вже розповіли в Державній службі з надзвичайних ситуацій, зазначивши, що на заводі сталася позаштатна ситуація – розгерметизація трубопроводу в цеху виробництва азотної кислоти. За пів години витік витік газів було припинено.

У міській раді Нетішина, а місто, нагадаємо, розташоване на межі з Рівненською областю (приблизно за 60 кілометрів від Рівного) запевнили, що загрози для мешканців півночі Хмельниччини, у тому числі і Нетішина, немає. В Державній службі з надзвичайних ситуацій також додають, що хімічно небезпечних речовин у повітрі не виявлено, а отже загрози людям та навколишньому середовищу немає.

«Українська правда», посилаючись на голову Рівненської облдержадміністрації Віталія Коваля зазначає, що, за його словами, на підприємстві була дійсно позаштатна ситуація, але протягом 40 хвилин її ліквідували.

«В результаті надзвичайної ситуації відбувся разовий викид нітрозних газів в незначній кількості на території заводу. Наслідки надзвичайної ситуації повністю ліквідовано власними силами. Жертв та постраждалих немає», - розповів «Українській правді» Віталій Коваль.

Інформацію щодо інциденту прокоментували і в Міністерстві охорони здоров'я. Зокрема, в МОЗ зазначають, що рівненський Центр контролю та профілактики хвороб контролює вміст речовин в повітрі, у тому числі проводить вимірювання по діоксиду азоту та аміаку.

«Наразі в житловій забудові концентрація шкідливих речовин в майже в 10 разів менше за гранично допустиму. Надходження забруднювальних речовин у повітря припинено. За даними Департаменту охорони здоров’я Рівненської ОДА, ніхто не постраждав. Але екстрена медична допомога мобілізована одразу, як сталась подія. Було визначено коридор для санітарного транспорту, бригади оснащені засобами захисту для медичних працівників та потерпілих.
70 ліжок інтенсивної терапії детоксикації були готові прийняти постраждалих, проте надійшов лише один виклик, який згодом не підтвердився», - зазначають в МОЗ.

Варто зазначити, що ПрАТ «Рівнеазот» - одне з найбільших хімічних підприємств Західної України. Компанія виробляє мінеральні азотні добрива, кисень технічний, рідку вуглекислоту та сухий лід.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую