ye-logo.v1.2

"Укрзалізниця" оптимізує систему приміських перевезень

Суспільство 3609

"Укрзалізниця" планує розробити з місцевими та центральними органами влади систему організації приміського залізничного сполучення з урахуванням економічних витрат і попиту пасажирів. Про це сьогодні заявив генеральний директор підприємства Володимир Козак під час відправлення в перший рейс нового р

У заходах із запуску рейкового автобуса взяли участь віце-прем'єр-міністр - міністр інфраструктури Україні Борис Колесников та начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин. Під час заходів було відкрито реконструйований вокзал у Козятині.

"Новий рейковий автобус, який запущено сьогодні, для пасажира - комфорт, а для залізниці - оптимізація витрат. Адже рейковий автобус більш економічний, ніж дизель-поїзд, який їздив раніше. Але ми прагнемо до більшого - проблему приміського транспортного сполучення необхідно вирішувати на системному державному рівні", - зазначив Козак.

За словами гендиректора "Укрзалізниці", підприємство більше не може собі дозволити повністю нести на собі витрати з компенсації пільгових перевезень пасажирів. Через збитки на приміських маршрутах, підприємство не може ні істотно оновлювати транспортний парк, ні витрачати значні кошти на його ремонт і модернізацію.

"Ми фактично залишилися наодинці з проблемами масових перевезень у приміському секторі. Щорічно ми несемо колосальні збитки: торік - 3,2 мільярда гривень, за 5 місяців поточного року - 1,4 мільярда. Зношеність рухомого складу становить понад 80%. Також накопичується борг за перевезення пільговиків, причому одні області знаходять можливість оплачувати "Укрзалізниці" до 70% компенсації, а інші не можуть компенсувати і 30%", - повідомив Володимир Козак.

Гендиректор "Укрзалізниці" закликав розрахувати економіку приміських перевезень і розподілити необхідні транспортні кошти по ділянках. При цьому Козак зазначив, що підприємство готове допомогти місцевій владі придбати потрібний транспорт, але за умови позбавлення необґрунтованих витрат на утримання застарілого парку, що використовується в приміських перевезеннях.

Віце-прем'єр Борис Колесников висловив підтримку намірам "Укрзалізниці" вирішити проблеми приміського сектора: "За 3-4 роки ми відійдемо від збитковості передмістя, для чого необхідно тісно працювати з обласними державними адміністраціями. А через 7 років відбудеться повна реформа залізничного транспорту. Будуть змінені система роботи, розподіл видаткової частини, ми відмовимося від практики перехресного субсидування". Віце-прем'єр також зазначив, що реформування галузі, створення дирекцій на місцях дозволить ефективніше управляти галуззю і залучити як державні, так і приватні інвестиції, в тому числі і в сектор приміських перевезень.

На сьогоднішній день правом на пільговий або безкоштовний проїзд у залізничному транспорті користуються 26 категорій громадян України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую