ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Кам’янець-Подільська фортеця постраждала від буревію: яких збитків завдала негода (ФОТО)

Суспільство 2014
Дах на вежі був консерваційним
Дах на вежі був консерваційним. Фото: з фейсбук-сторінки Олександра Заремби

Сильний порив вітру зняв дах з Ласької башти.

Буревій у Кам’янці-Подільському, що пронісся містом увечері 5 серпня, наробив лиха: поламані дерева, обірвані лінії електропередач, змита зливою бруківка… Руйнівна сила стихії завдала клопоту і фортеці – з однієї з башт зірвало дах. Як розповідає директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба, сильний порив вітру зняв дах з Ласької башти.

«Дерев’яне накриття пролетіло в повітрі близько 25-30 метрів і впало на пристінний корпус, - каже він. - Там пошкодило частково дах. Наразі ми ліквідовуємо наслідки, розбираємо рештки дерев’яних конструкцій, розбиті частини даху. Думаємо, як перекрити пошкоджений дах. І вирішуємо питання як далі бути з баштою – як її накрити від дощу».

Як зазначив сайту «Є» директор заповідника, наразі намагаються якнайшвидше розібрати завали, щоб до вечора накрити дахи на будівлях.

«Те накриття, що здуло з башти, було консерваційне, - уточнює він. - Кам’яні стіни не постраждали. Найбільша проблема в тому, що ця конструкція пошкодила дах експозиційного корпусу, де в нас зберігаються експонати. Зараз ми їх терміново маємо перемістити в надійні місця, щоб в разі нової негоди вони не замокли».

Питання коштів, зазначає він, поки не піднімали. Місто каже, дуже постраждало від негоди, тому поки все роблять силами заповідника.

Читайте також: Потужна злива та град у Хмельницькому: огляд соцмереж

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую