ye-logo.v1.2

Садочки без полуденків, нове меню у школах: як зміниться раціон хмельницьких дітлахів

Суспільство 8454
Про зміни у харчуванні дітей під час навчання
Про зміни у харчуванні дітей під час навчання. Фото: ілюстративне з архіву

Вартість харчування дітей в освітніх закладах Хмельницького восени не зміниться.

З новим навчальним роком у школах та садочках Хмельницької громади впровадять інші норми харчування. За новими вимогами, у раціоні школярів відтепер буде більше фруктів, м’яса та риби. А от кількість цукру та солі навпаки зменшать. Як розповіли в департаменті освіти і науки міської ради, наразі вони розробили чотиритижневе меню. Воно буде наближене до нових затверджених норм, які розпочнуть діяти в Україні з початку 2022 року.

Відбудуться зміни і у харчуванні вихованців хмельницьких садочків. Тепер у дошкільних закладах дітей годуватимуть не чотири, а три рази протягом дня. Такі вимоги має Положення про заклад дошкільної освіти.

«Відмінили полуденки. Тепер вечеря починатиметься раніше і буде набагато ситнішою. Нам потрібно дати діткам за день перебування в закладі освіти певну кількість калорій і ми її дамо, - пояснює директорка департаменту Надія Балабуст. - Раніше ми на вечерю не могли дати щось поживніше, адже кошти витрачалися на полуденок, а насправді багато батьків забирали дітей ще до вечері. Через це залишалося чимало невикористаних продуктів. Тепер же вечеря буде раніше і буде ситнішою».

Вартість харчування школярів та дошкільнят з початком навчального року не зміниться. Однак її переглядатимуть на наступний 2022 рік.

Наразі сніданки для учнів початкових класів коштуватимуть по 16 гривень на дитину. Їх оплату забезпечує міська рада. Вартість обідів у школах може відрізнятися, але орієнтовно вона в межах 22-23 гривень. Обіди оплачуються за рахунок батьків, крім пільгових категорій. День перебування дитини в садочку коштує 30 гривень. З цієї суми 40% виділяють з місцевого бюджету, 60% оплачують батьки.

Читайте також: Свято першого дзвоника. Чи будуть лінійки у хмельницьких школах.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую