ye-logo.v1.2

У трьох кілометрах від Хмельницького зберігається 30 тисяч тонн боєприпасів

Суспільство 14563
Фото: автора

Розліт деяких снарядів сягає 5 кілометрів. але, як запевнили військові, всі ракети зберігаються у залізобетонних бункерах

Військовий «ЗІЛ-131», протаранивши ворота контрольно-пропускного пункту, увірвався на територію авіаційних складів ракетного озброєння Повітряних Сил України. Завантажена боєприпасами вантажівка намагалася добратися до складів. Не досягнувши бажаного (на  заваді стали озброєні військовослужбовці частини), «ЗІЛ» зупинився неподалік вартового приміщення. «Терористи» підпалили вантажівку і під прикриттям димової завіси намагалися втекти, та були затримані. Однак полум’я з автомобіля розповсюдилося і поступово рухалося до майданчика відкритого зберігання боєприпасів. Ось так днями розгорталися події у військовій частині А 3013, котра розташована неподалік села Грузевиця, що всього в трьох кілометрах від Хмельницького. Щоправда, набої у автоматах військовослужбовців були холостими, а терористи «липовими». Та з урахуванням того, що на цих авіаційних складах зберігається 30 тисяч тонн боєприпасів (найбільша кількість озброєння Повітряних Сил України) та минулого року там згоріла вантажівка зі снарядами, подібні навчання є далеко не зайвими.  
«Загалом Хмельниччина займає 15 місце з областей по зберіганню боєприпасів, – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки командувача Повітряних Сил України генерал-лейтенант Василь Нікіфоров. – Найбільші склади розташовані у селі Цвітоха Славутського району (понад 150 тисяч тонн артилерійських засобів ураження) та у Грузевиці. До 2014 року з Цвітохи боєприпаси планують вивезти повністю».
Якщо артилерійські склади у Цвітосі розташовані в безпосередній близькості від атомної станції, то всього в кілометрі від частини А 3013 розташована нафтобаза. Поряд – населені пункти Грузевиця, Олешин, Мацьківці і Хмельницький. І хоча розліт деяких боєприпасів сягає п’яти кілометрів, як запевнив Василь Нікіфоров, усі вони зберігаються бетонних бункерах. Тож це повністю унеможливлює їх детонування. А подібні навчання підготовлюють особовий склад військової частини до непередбачуваних обставин.   


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую