ye-logo.v1.2

У ящиках з-під снарядів – історії загиблих захисників: «Блокпост пам’яті» у Хмельницькому

Суспільство 2511
До цього проєкт демонстрували у Кам
До цього проєкт демонстрували у Кам'янці-Подільському. Фото: ілюстративне з архіву

Хмельничани можуть побачити особливу виставку.

Сьогодні, 12 жовтня, напередодні Дня захисників та захисниць у Хмельницькому розгорнули «Блокпост пам’яті». В експозиції показали фотографії, документи, спорядження, особисті речі бійців, які загинули на сході України. Усе розмістили в вітринах, зроблених із ящиків, де колись зберігали снаряди та гранати.

За склом підсвічуються сотні дбайливо розкладених експонатів. Частину з них зібрали волонтери під час евакуації тіл військових із зони АТО. Серед них – ікони, уламки снарядів, розпечене залізо. Доповнили виставку родичі та побратими бійців, віддавши особисті речі втрачених Героїв.

Виставка складається із двох частин.

«Блокпост пам’яті» тривалий час мандрує містами України. До цього, понад місяць, її демонстрували у Кам'янець-Подільській фортеці, тепер проєкт можуть побачити хмельничани.

На відкритті меморіальної експозиції у виставковій залі в Хмельницькому був присутній автор проєкту – Павло Нетьосов. Саме він був одним із керівників волонтерських груп місії «Евакуація 200» в 2014—2015 роках. Їхня група займалася пошуком рештків тіл українських вояків, які загинули, а потім їх ідентифікацією. Зібралися на відкритті й чинні військові та ветерани російсько-української війни.

У ящиках речі, зібрані волонтерами та передані родичами загиблих вояків.

«У нас є величезна проблема в країні – йде війна, а там розкривається ця тема. Виставка, з одного боку, дуже незвичайна та цікава. З іншого боку – бере за душу. Є багато світлин і речей воїнів, які загинули. Це варто побачити людям, задуматися», - говорить директорка дитячої школи декоративно-прикладного мистецтва Лідія Нікітюк.

У Хмельницькому виставка «Блокпост пам’яті» триватиме приблизно місяць, потім її планують перевезти у Вінницю. Оглянути її можна у виставковій залі дитячої школи декоративно-прикладного мистецтва за адресою: Проскурівська, 65.

Пересувна виставка мандрує різними містами України.

У вересні експозиція була в Кам'янці-Подільському, на черзі після Хмельницького - Вінниця.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую