ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Чому не опалюють деякі школи й дитсадки Хмельницької громади

Суспільство 2107
Без тепла досі залишаються 14 освітніх закладів міської громади
Без тепла досі залишаються 14 освітніх закладів міської громади. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Йдеться переважно про навчальні заклади, розташовані у сільській місцевості.

Хоча у Хмельницькому стартував опалювальний сезон, 14 навчальних закладів громади досі не мають тепла. З проблемою стикнулися школи й дитсадки, не під’єднані до централізованого теплопостачання. Щоб увімкнути опалення, їм спершу необхідно закупити газ. Але поки що це питання зависло на стадії підписання відповідних угод. Подробиці цієї ситуації кореспонденти сайту «Є» дізналися у директорки міського департаменту освіти та науки Надії Балабуст.

За її словами, наразі тепло відсутнє у 14 навчальних закладах громади. Переважно це сільські школи та дитсадки. Також серед них є Хмельницька загальноосвітня школа №13, що у мікрорайоні Лезневе. Вони тричі оголошували тендери для придбання газу. Хоча очікування вартість була високою, ніхто з постачальників не виявив бажання продавати їм блакитне паливо. Проблему мав би вирішити меморандум, підписаний 30 вересня між Асоціацією міст України та урядом.

«Згідно з передбаченим ним алгоритмом, ми надіслали повний пакет документів у «Нафтогаз Трейдинг». Проте договір досі не підписали. Компанія не справляється з опрацюванням документів, адже вони надходять від бюджетних установ всієї країни», — зазначила Надія Балабуст.

Вона розповідає, що днями уряд вніс зміни у свою постанову. Відтепер навчальні заклади повинні укладати договори на придбання блакитного палива з «Нафтогазом України». Тому потрібно вирішити, як діяти у ситуації, коли вже запущений договірний процес з «Нафтогаз Трейдингом».

«Ми сподіваємося, що проблему вдасться розв’язати впродовж найближчих днів. Ми докладаємо до цього максимум зусиль. Це надзвичайна ситуація, з якою стикнулися навчальні заклади в різних частинах України», — додала Надія Юріївна.

За її словами, у школах, які досі не мають тепла, 5-9 класи переважно перевели на дистанційне навчання. Натомість учні 1-4 класів навчаються очно, якщо керівники навчальних закладів можуть забезпечити нормальний температурний режим за допомогою обігрівачів. Теж стосується дошкільнят.

«Навчальні заклади громади, які під’єднані до централізованого теплопостачання, вже отримують опалення. Були точкові проблеми, але їх розв’язали», — зазначила Надія Балабуст.

Читайте також: Хмельниччину перевели у «червону» зону: які обмеження діятимуть з 30 жовтня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую