ye-logo.v1.2

Хмельниччину перевели у «червону» зону: які обмеження діятимуть з 30 жовтня

Суспільство 6916
Для громадського транспорту Хмельниччини державна комісія поки не приймала додаткових обмежень
Для громадського транспорту Хмельниччини державна комісія поки не приймала додаткових обмежень. Фото: ілюстративне з архіву редакції

У лікарнях області ліжка з киснем для хворих на коронавірус завантажені на 71 відсоток.

Сьогодні, 27 жовтня, державна комісія з техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій перевела у «червону» зону кілька областей країни. Зокрема, Хмельницьку. На їх території карантин буде посилено з цієї суботи, 30 жовтня.

За інформацією пресслужби уряду, з 00 годин 00 хвилин 30 жовтня «червоний» рівень епідемічної небезпеки діятиме у семи областях: Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Львівській, Хмельницькій і Чернігівській. Як пояснив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, причиною посилення карантину стало перевищення на їх території двох і більше епідеміологічних показників.

Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я, станом на ранок 27 жовтня вже кілька днів поспіль у Хмельницькій області перевищено три епідеміологічні показники. А саме:

  • завантаженість ліжок з киснем становить 71 відсоток (не має перевищувати 65 відсотків);
  • рівень госпіталізації становить 104,9 особи на 100 тисяч населення (не має перевищувати 60 осіб на 100 тисяч населення);
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування становить 24 відсотки (не має перевищувати 20 відсотків).

Хмельниччина кілька днів поспіль підпадає під запровадження «червоної» зони за двома показниками. Інфографіка: знімок зі сайту МОЗ

Станом на 27 жовтня Хмельниччина кілька днів поспіль підпадає під запровадження «червоної» зони за двома показниками. Інфографіка: знімок зі сайту МОЗ

Перелік обмежень «червоної» зони, які діятимуть з 30 жовтня

У «червоній» зоні заклади освіти заборонено відвідувати, якщо в усіх їх працівників немає документів, які підтверджують проходження повного курсу вакцинації, нещодавнього одужання від коронавірусу чи негативного ПЛР-тесту. Під це обмеження не підпадають лише дитсадки, заклади спеціальної загальної середньої освіти та 1-4 класів шкіл. Втім, навіть їх переведуть на дистанційне навчання, якщо на самоізоляції через контакт з хворими на COVID-19 пішло понад 50 відсотків здобувачів освіти й персоналу.

До теми: Невакциновані вчителі та чиновники можуть залишитися без зарплати

Щодо решти закладів і масових заходів обмеження теж не застосовуватимуть, якщо усіх їх працівники та відвідувачі мають документи про проходження повного курсу вакцинації, нещодавнього одужання від коронавірусу чи негативного ПЛР-тесту.

Інакше буде заборонено роботу непродовольчих ринків, приймання відвідувачів закладами торгового й побутового обслуговування населення та торгово-розважальним центрам, крім низки винятків. Зокрема, якщо у них не менше 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин. Також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, а перукарні й салони краси — лише за попереднім записом.

Теж стосується обслуговування відвідувачів у закладах громадського харчування, культури та спорту, крім історико-культурних заповідників. Кафе, ресторани, бари, їдальні в таких умовах повинні займатися лише доставкою їжі або приймати замовлення клієнтів на винос.

Заборонено й проведення всіх видів масових заходів, крім спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів.

Громадський транспорт. Державна комісія з ТЕБ і НС окремо визначатиме, чи повністю забороняти роботу громадського транспорту. Тому залежно від ситуації у деяких областях з «червою» зоною може працювати громадський транспорт, а в інших — ні. Наразі таких обмежень на території Хмельниччини не запроваджували.

Нагадаємо, «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки досі зберігається у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Сумській і Херсонській областях.

Читайте також: Штрафи за відсутність «ковідних» документів платитимуть пасажири. Проте не скрізь

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую