ye-logo.v1.2

Карантинні обмеження стануть суворішими — уряд змінив правила роботи бізнесу

Суспільство 3961
Кабмін також зменшив термін дії «жовтого» COVID-сертифікату до 30 днів
Кабмін також зменшив термін дії «жовтого» COVID-сертифікату до 30 днів. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Наявність COVID-сертифікатів стане обов’язковою не лише в «червоній», а й у «жовтій» зонах.

Сьогодні, 24 листопада, урядовці оновили правила «жовтої» зони карантину. Найперше вони стосуватимуться бізнесу: закладів громадського харчування, культури та спорту, непродовольчих магазинів і ринків. Як наслідок, навіть після виходу Хмельниччини з «червоної» зони послаблення карантинних обмежень буде досить умовним.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, раніше бізнес міг обрати модель роботи у «жовтій» зоні. А саме: дотримуватися обмежень щодо площі або перевіряти наявність COVID-сертифікатів у свої працівників і відвідувачів. Нові ж правила не передбачають такого вибору. Заклади громадського харчування, культури, спорту, непродовольчі магазини та ринки зможуть працювати лише за наявності в усіх працівників хоча б одного щеплення від коронавірусу, негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується відвідувачів.

«Представники закладів повинні не лише запитувати у відвідувача про наявність COVID-сертифікату, а й зчитати його QR-код за допомогою смартфону. Для цього потрібен лише застосунок «Дія». Після зчитування на смартфоні відображається статус сертифіката: чинний чи ні, — розповідає Віктор Ляшко. — Без такого зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим і перевіреним. У випадку відсутності необхідних документів у працівників і відвідувачів власнику закладу під час перевірки загрожуватиме штраф».

Міністр додав, що також зменшено термін дії «жовтого» COVID-сертифікату, який підтверджує отримання одного щеплення («зелений» означає повний курс вакцинації — авт.). Раніше він був чинним 120 днів, нині — 30.

Точна дата запровадження таких змін поки відсутня, адже на час написання матеріалу відповідну урядову постанову ще не опублікували. Втім, нові обмеження все ж матимуть певні винятки, які залишаються чинними й для «червоних» зон. Насамперед йдеться про заклади торгівлі та побутового обслуговування населення, у яких не менше 60 відсотків площі передбачено для продажу харчів, пального, ліків, засобів гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих ЗМІ, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин (обмеження доступу покупців до інших товарів не передбачено). Також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту.

Нагадаємо, Хмельницька область з 30 жовтня досі перебуває у «червоній» зоні карантину. Серед її обмежень: заборона різним закладам приймати відвідувачів, якщо в усіх працівників і клієнтів немає COVID-сертифікатів, що підтверджують проходження повного курсу вакцинації або одужання від коронавірусу чи негативного тесту.

До теми: За яких умов Хмельницька область залишить «червону» зону

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую