ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Червона зона у Хмельницькій області: за яких умов послаблять карантин

Суспільство 3413
Хмельничанам, щоб уникнути більшості обмежень «червоної» зони, потрібно пройти повний курс вакцинації або мати довідку про одужання чи негативний тест
Хмельничанам, щоб уникнути більшості обмежень «червоної» зони, потрібно пройти повний курс вакцинації або мати довідку про одужання чи негативний тест. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Минулого разу для виходу з «червоної» зони знадобився майже місяць.

Сьогодні, 22 листопада, на Хмельниччині вже 24-й день поспіль діє «червона» зона карантину. Її запровадили наприкінці жовтня через перевищення трьох епідеміологічних показників. Однак впродовж минулого тижня була помітна тенденція до їх зниження. Зокрема, кілька днів завантаженість ліжок з киснем менша за граничний рівень. Щоб зрозуміти, чи варто найближчим часом очікувати на послаблення карантину, сайт «Є» дослідив зміни в епідеміологічних показниках.

Спершу нагадаємо, як запроваджується «червона» зона. Згідно з чинною постановою Кабміну, її встановлює державна комісія з техногенно-епідеміологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій. Для цього на території певної області впродовж трьох днів поспіль має бути перевищено хоча б два епідеміологічні показники. Натомість рішення про скасування «червоного» рівня державна комісія приймає, якщо у регіоні відсутні такі ознаки.

Загалом існує п’ять епідеміологічних показників. З-поміж них два, охоплення тестуванням і динаміка рівня госпіталізацій, на Хмельниччині залишалися в «нормі», тому їх далі не розглядатимемо. Натомість на час початку дії «червоної» зони, 30 жовтня, було перевищено три показники: коефіцієнт виявлення випадків інфікування, рівень госпіталізацій та завантаженість ліжок з киснем.

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування не має перевищувати 20 відсотків. Натомість 30 жовтня він становив 28,2 відсотка. А найвищого рівня він досягнув 12 листопада — 34,9 відсотка. Тоді в області було зафіксовано 1 тисячу 90 нових випадків захворювання на коронавірус. Опісля цей показник з певними коливаннями почав знижуватися. Наприклад, якщо впродовж 15 листопада він становив 31,5 відсотка, то 21 листопада — 27,8 відсотка.

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування не має перевищувати 20 відсотків. Інфографіка: автора

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування не має перевищувати 20 відсотків. Інфографіка: автора

Інший досі перевищений показник — рівень госпіталізацій (не повинен перевищувати 60 осіб на 100 тисяч населення). Станом на 30 жовтня він становив 111,4 особи, а найвищого рівня сягнув 5 листопада — 117,8. Чітка тенденція до зменшення рівня госпіталізації прослідковується впродовж 14-21 листопада: з 104,8 особи на 100 тисяч населення до 85,9.

Рівень госпіталізацій не має перевищувати 60 осіб на 100 тисяч населення. Інфографіка: автора

Рівень госпіталізацій не має перевищувати 60 осіб на 100 тисяч населення. Інфографіка: автора

Натомість завантаженість ліжок з киснем зі середини минулого тижня не перевищує граничного рівня, тобто 65 відсотків. Для порівняння: 30 жовтня такі ліжка в медзакладах краю були завантажені на 73,1 відсотка. Найвищого рівня цей показник сягав 2 листопада (77,4%) та 8 листопада (76,6%). Далі на його зниження вплинуло розгортання нових ліжок з киснем, а опісля — зниження госпіталізації.

Нижчою за граничний рівень завантаженість ліжок з киснем зберігається з 17 листопада. Тоді вона сягала 63,3 відсотка. Для порівняння, впродовж 21 листопада ліжка були завантажені на 58,8 відсотка (це дещо більше, ніж 20 листопада, — 57,5%).

Завантаженість ліжок з киснем не має перевищувати 65 відсотків. Інфографіка: автора

Завантаженість ліжок з киснем не має перевищувати 65 відсотків. Інфографіка: автора

Отож, якщо такі тенденції будуть прослідковуватися й надалі, то ймовірно наприкінці наступного тижня епідеміологічні показники будуть «нормалізовані». Надалі це дасть підставу державній комісії з ТЕБ і НС вивести Хмельницьку область з «червоної» зони.

Для порівняння, востаннє «червона» зона на території Хмельниччини діяла майже місяць. Її запровадили 9 квітня, а скасували 6 травня.

Однак нагадаємо, нещодавно директор обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Завроцький зазначив, що поки зарано говорити про нормалізацію ситуації. За його словами, Хмельниччина все ще перебуває у п’ятірці областей з високим рівнем захворюваності на коронавірус.

«Завантаженість ліжок з киснем, які розгорнуті в наших медзакладах для хворих на COVID-19, вже знижується. Але кількість важких хворих, на жаль, не зменшується. Додам, що особливість цієї коронавірусної хвилі в тому, що хвороба має надзвичайно короткий інкубаційний період між інфікуванням та розвитком клінічних проявів: від трьох до п’яти днів. Багато випадків важкого і вкрай важкого перебігу коронавірусу та ускладнень. Також суттєво зросла кількості киснезалежних хворих», — розповів Олександр Завроцький.

Читайте також: Як знизити ризик зараження коронавірусом за допомогою миття рук

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую